Pompa ciepła Bychawa

Czy montaż pomp ciepła w Bychawie się opłaca?

W Polsce wciąż istnieje wiele mitów dotyczących powietrznych pomp ciepła. Jednym z największych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje mogą dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te konstrukcje skutecznie zastępują tradycyjne kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe w domach. Poza ogrzewaniem pomieszczeń, mogą również dostarczać ciepłą wodę użytkową (CWU). Większość modeli ma nawet opcję chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, podobnie jak pompa typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, może być używana w hybrydowym układzie z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, czyli 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach ciepła typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarzania czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co wyeliminowuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, która zawiera kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrzny układ sterowania. Pompa Monoblok jest przeznaczona do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także do podgrzewania wody użytkowej (c.w.u.). Monoblok może być stosowany jako samodzielne źródło ciepła w nowo budowanych budynkach o dużym zapotrzebowaniu energetycznym. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, pompa Monoblok może współpracować z kotłem grzewczym w hybrydowym układzie. Maksymalna temperatura w obiegu wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest przesyłane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun to część grupy Pro-Men, obecna na rynku budowlanym od 1992 roku, specjalizująca się w instalacjach fotowoltaicznych i pompy ciepła, dostarczając czystą energię. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie instalacji energii odnawialnej, zapewniamy kompleksowe usługi, takie jak montaż instalacji fotowoltaicznych, ładowarki samochodowe i pompy ciepła. Prace wykonane przez naszych specjalistów są doceniane przez zadowolonych klientów. Profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki prowadzą do znaczącego obniżenia kosztów energii elektrycznej i zapewniają niezawodne funkcjonowanie instalacji przez długie lata, co przekłada się na szybki zwrot z inwestycji. Dobrze dobrane i zamontowane pompy ciepła gwarantują bezobsługową eksploatację na wiele lat, jednocześnie zmniejszając emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Nasi specjaliści to wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, aby być na bieżąco z rozwojem technologii. Nasza firma wyróżnia się tym, że oferuje bezpłatną wycenę i ekspertyzę rentowności, pomaga w składaniu dokumentów do PGE, udziela wsparcia finansowego inwestycji oraz pomaga uzyskać dofinansowanie z programów Mój Prąd, Agroenergia. Zapewniamy pełną obsługę od montażu do uruchomienia instalacji, a nasze gwarancje sięgają nawet 25 lat. Oferujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dołącz do nas i wykorzystaj naszą fachową wiedzę i doświadczenie.