Pompa ciepła Dęblin

Czy montaż pomp ciepła w Dęblinie się opłaca?

W Polsce nadal jest wiele mitów związanych z pompy ciepła powietrzne. Jednym z największych mitów jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza. Pompy ciepła powietrzne wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te rodzaje urządzeń mogą skutecznie zastąpić kotły gazowe, elektryczne i zwłaszcza węglowe w domach. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, pompy ciepła powietrzne mogą być również wykorzystywane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli ma nawet możliwość chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, podobnie jak pompa ciepła typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, pompa ciepła może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy ciepła typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach ciepła typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, która zawiera kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrzny sterownik. Pompa ta jest przeznaczona do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Monoblok może również być wykorzystany do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U). Pompa Monoblok może być stosowana w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, pompa Monoblok może współpracować z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura obiegu chłodniczego wewnętrznego wynosi 55 stopni Celsiusza przy zewnętrznej temperaturze 0 stopni Celsiusza. Ciepło przewożone jest do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun to członek grupy Pro-Men, obecny na rynku budowlanym od 1992 roku. Specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła, które dostarczają czystą energię. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu instalacji odnawialnych źródeł energii, zapewniamy kompleksowe usługi, obejmujące montaż instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych i pomp ciepła. Usługi wykonywane przez naszych specjalistów cieszą się uznaniem zadowolonych klientów. Profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki prowadzą do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej i zapewniają niezawodne działanie instalacji przez długie lata, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji. Dobrze dobrane i zamontowane pompy ciepła zapewniają bezawaryjną eksploatację przez wiele lat, jednocześnie zmniejszając emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Nasi specjaliści posiadają wykwalifikowaną kadrę z szerokim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Stale doskonalimy swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, aby być na bieżąco z rozwojem technologii. Nasza firma wyróżnia się tym, że oferuje bezpłatne wyceny i ekspertyzy rentowności, udziela wsparcia finansowego inwestycji oraz pomaga w otrzymaniu dofinansowania z programów Mój Prąd, Agroenergia. Zapewniamy pełną obsługę od montażu do uruchomienia instalacji, a nasze gwarancje sięgają aż do 25 lat. Oferujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dołącz do nas i skorzystaj z naszej fachowej wiedzy i doświadczenia.