Pompa ciepła Goraj

Czy montaż pomp ciepła w Goraju się opłaca?

W Polsce nadal krąży wiele mitów dotyczących pomp ciepła powietrznych. Jednym z największych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza. Pompy ciepła powietrzne wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te konstrukcje mogą skutecznie zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, pompy ciepła powietrzne mogą również służyć jako urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli ma nawet możliwość chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, podobnie jak pompa typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń oraz w podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarzania czynnika w przypadku przerwy w zasilaniu energii. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, która zawiera pełny obieg chłodzenia oraz sterownik wewnętrzny. Jest przeznaczona do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może być również używana do podgrzewania c.w.u. Monoblok może być stosowany jako niezależne źródło ciepła w nowo budowanych, energochłonnych budynkach. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, pompa Monoblok może być zastosowana w hybrydowym układzie współpracującym z kotłem grzewczym. Maksymalna temperatura w obiegu ciepłowniczym wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun powstała w 2015 roku jako część grupy Pro-Men, która działa na rynku budowlanym od 1992 roku. Nasza firma specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła, dostarczając czystą energię. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu instalacji korzystających z odnawialnych źródeł energii, zapewniamy kompleksowe usługi, w tym montaż instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Wykonane prace przez naszych specjalistów cieszą się uznaniem zadowolonych klientów. Profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki prowadzą do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej i gwarantują niezawodne działanie instalacji przez wiele lat, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji. Dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła zapewnia bezobsługową eksploatację przez długie lata, jednocześnie zmniejszając emisję szkodliwych gazów do atmosfery.
Nasi specjaliści to wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, aby być na bieżąco z rozwojem technologii. Nasza firma wyróżnia się tym, że oferujemy darmową wycenę i ekspertyzę opłacalności, pomagamy w składaniu dokumentów do PGE, udzielamy wsparcia finansowego inwestycji oraz pomagamy uzyskać dofinansowanie z programów Mój Prąd, Agroenergia. Zapewniamy pełną obsługę od montażu po uruchomienie instalacji, a nasze gwarancje obejmują nawet 25 lat. Oferujemy również serwis gwarancyjny i pozagwarancyjny. Dołącz do nas i skorzystaj z naszej fachowej wiedzy i doświadczenia.