Pompa ciepła Izbica

Czy montaż pomp ciepła w Izbicy się opłaca?

W Polsce nadal krąży wiele mitów dotyczących pomp ciepła. Jednym z największych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje pomp ciepła są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te konstrukcje mogą skutecznie zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, pompy ciepła mogą również służyć jako urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli ma nawet możliwość chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, podobnie jak pompa typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku budynków starszych lub zmodernizowanych, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania pozostają takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) oraz 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Główną różnicą jest to, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu eliminuje się ryzyko zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energii. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co przekłada się na zmniejszoną emisję hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również być wykorzystana do podgrzewania c.w.u. Monoblok może znajdować zastosowanie w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła. W przypadku starszych budynków lub tych zmodernizowanych, pompa Monoblok może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu ciepłowniczym wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

W 2015 roku powstała firma Free Sun, jako część grupy Pro-Men, obecnej na rynku budowlanym od 1992 roku. Nasza specjalność to instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła, dostarczające ekologiczną energię. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu źródeł energii ze źródeł odnawialnych, oferujemy wszechstronne usługi, obejmujące montaż paneli fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych i pomp ciepła. Prace wykonywane przez naszych ekspertów zdobywają uznanie usatysfakcjonowanych klientów. Nasze profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki skutkują znaczącym obniżeniem kosztów prądu oraz długotrwałą efektywnością instalacji, przekładającą się na szybki zwrot inwestycji. Optymalnie dobrane i zainstalowane pompy ciepła zapewniają niezawodność eksploatacji na wiele lat i ograniczają emisję szkodliwych substancji do atmosfery.