Pompa ciepła Janów Lubelski

Czy montaż pomp ciepła w Janowie Lubelskim się opłaca?

W Polsce wiele osób uważa, że powietrzne pompy ciepła nie są odpowiednie dla naszego klimatu. To jednak mit. Nowoczesne konstrukcje są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze -25 stopni Celsjusza. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Mogą zastąpić kotły gazowe, elektryczne lub węglowe, a także służyć do podgrzewania wody użytkowej. Niektóre modele mają także funkcję chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, podobnie jak pompa typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, czyli 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również być wykorzystana do podgrzewania c.w.u. Monoblok może znajdować zastosowanie w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła. W przypadku starszych budynków lub tych zmodernizowanych, pompa Monoblok może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu ciepłowniczym wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Założona w 2015 roku firma Free Sun stanowi część grupy Pro-Men, obecnej na rynku budowlanym od 1992 roku. Nasza specjalność to instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła, dostarczające czystą energię. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu źródeł energii odnawialnej, oferujemy kompleksową gamę usług, obejmującą montaż paneli fotowoltaicznych, stacji ładowania pojazdów oraz pomp ciepła. Wykonane przez naszych specjalistów prace zdobywają uznanie zadowolonych klientów. Profesjonalne projektowanie i montaż fotowoltaiki przyczyniają się do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej i gwarantują niezawodność instalacji przez długie lata, co skutkuje szybkim zwrotem inwestycji. Starannie dobrana i zainstalowana pompa ciepła zapewnia bezproblemową eksploatację na długi okres, jednocześnie ograniczając emisję szkodliwych substancji do atmosfery.