Pompa ciepła Józefów nad Wisła

Czy montaż pomp ciepła w Józefowie nad Wisła się opłaca?

W Polsce wiele osób nadal ma błędne przekonania dotyczące pomp ciepła. Jednym z największych mitów jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie są skuteczne w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne pompy ciepła są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.

Wykorzystują one powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła i mogą z powodzeniem zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, pompy ciepła mogą również służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Wiele z modeli ma również funkcję chłodzenia budynków w okresie letnim.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, składa się z jednostki zewnętrznej i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy Monoblok, tj. 55 stopni C (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni C (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również być wykorzystana do podgrzewania c.w.u. Monoblok może znajdować zastosowanie w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła. W przypadku starszych budynków lub tych zmodernizowanych, pompa Monoblok może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu ciepłowniczym wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

W 2015 roku założono firmę Free Sun jako część grupy Pro-Men, obecnej w sektorze budowlanym od 1992 roku. Nasza specjalność to instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła, dostarczające czystą energię. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu źródeł energii z odnawialnych źródeł, zapewniamy kompleksową ofertę, obejmującą montaż paneli fotowoltaicznych, stacji ładowania pojazdów oraz pomp ciepła. Prace wykonywane przez naszych ekspertów cieszą się uznaniem usatysfakcjonowanych klientów. Profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki przyczyniają się do znacznego zmniejszenia kosztów energii elektrycznej oraz zapewniają niezawodność działania instalacji na przestrzeni wielu lat, co owocuje szybkim zwrotem inwestycji. Starannie dobrana i zainstalowana pompa ciepła gwarantuje bezproblemową eksploatację na długi okres, jednocześnie ograniczając emisję szkodliwych substancji do atmosfery.