Pompa ciepła Józefów

Czy montaż pomp ciepła w Józefowie się opłaca?

W Polsce wciąż krąży wiele mitów dotyczących pomp ciepła. Jednym z największych jest przekonanie, że takie urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne pompy ciepła potrafią efektywnie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.

Wykorzystują one powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła i mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne kotły gazowe, elektryczne lub węglowe. Oprócz ogrzewania budynków, pompy ciepła mogą również służyć do podgrzewania wody użytkowej (C.W.U.). Co więcej, większość modeli pompy ciepła posiada funkcję chłodzenia budynków w okresie letnim.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, składa się z jednostki zewnętrznej i jest używana do ogrzewania, chłodzenia pomieszczeń i podgrzewania C.W.U. Jeśli chodzi o starsze lub zmodernizowane budynki, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Rozwiązanie to eliminuje ryzyko zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest to odpowiednie do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może także służyć do podgrzewania c.w.u. Monoblok może być stosowany w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako niezależne źródło ciepła. W przypadku starszych budynków lub tych zmodernizowanych, pompa Monoblok może współpracować z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu ciepłowniczym wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest przesyłane do budynku przez rury wypełnione wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun narodziła się w 2015 roku jako część Pro-Men, grupy działającej w sektorze budowlanym od 1992 roku. Specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła, dostarczając czystą, odnawialną energię. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu instalacji opartych na źródłach odnawialnych, zapewniamy kompleksowe usługi, obejmujące montaż paneli fotowoltaicznych, stacji ładowania samochodów i pomp ciepła. Wykonane przez nas prace spotykają się z uznaniem zadowolonych klientów. Profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki przyczyniają się do znaczącego obniżenia kosztów energii elektrycznej oraz zapewniają niezawodne funkcjonowanie instalacji przez długie lata, co skraca okres zwrotu inwestycji. Starannie dobrane i zamontowane pompy ciepła gwarantują bezawaryjną eksploatację na przestrzeni wielu lat, jednocześnie ograniczając emisję szkodliwych substancji do atmosfery.