Pompa ciepła Kamionka

Czy montaż pomp ciepła w Kamionce się opłaca?

W Polsce nadal krąży wiele mitów dotyczących pomp ciepła. Jednym z największych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje pomp ciepła są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te konstrukcje mogą skutecznie zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, pompy ciepła mogą również służyć jako urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli ma nawet możliwość chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, składa się z jednostki zewnętrznej i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy Monoblok, tj. 55 stopni C (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni C (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej, która zawiera cały obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest przeznaczona do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Może być stosowana jako niezależne źródło ciepła w nowo budowanych, energooszczędnych budynkach. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, pompa Monoblok może współpracować z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura wewnętrznego obiegu ciepłowniczego wynosi 55 stopni Celsjusza, przy zewnętrznej temperaturze 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun została założona w 2015 roku jako część grupy Pro-Men, obecnej na rynku budowlanym od 1992 roku. Specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła, dostarczając czystą, odnawialną energię. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w tworzeniu instalacji opartych na źródłach odnawialnych, zapewniamy kompleksową gamę usług, w tym montaż paneli fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych i pomp ciepła. Prace wykonywane przez naszych ekspertów cieszą się pozytywnym odbiorem zadowolonych klientów. Profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki przyczyniają się do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej oraz zapewniają niezawodne działanie instalacji na długie lata, co skutkuje szybkim zwrotem inwestycji. Dobrze dobrane i zamontowane pompy ciepła gwarantują bezawaryjną eksploatację przez wiele lat, jednocześnie ograniczając emisję szkodliwych substancji do atmosfery.