Czy montaż pomp ciepła w Kazimierzu Dolnym się opłaca?
W Polsce nadal istnieje wiele mitów dotyczących pomp ciepła. Jednym z największych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła.
Mogą one z powodzeniem zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne i zwłaszcza węglowe. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, pompy ciepła mogą również służyć jako urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli ma nawet możliwość chłodzenia budynków latem.
Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:
- Pompa typu Split, podobnie jak pompa typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i jest wykorzystywana w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku budynków starszych lub zmodernizowanych, może być używana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
- Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Przeznaczona jest do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również być wykorzystywana do podgrzewania c.w.u. Monoblok może znaleźć zastosowanie w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, pompa Monoblok może współpracować z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura wewnętrznego obiegu ciepłowniczego wynosi 55 stopni Celsjusza, przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest przesyłane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.
Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?
- Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
- Raport – Otrzymujemy raport doboru
- Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
- Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
- Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy
Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?
W roku 2015 zrodziła się firma Free Sun jako integralna część renomowanej grupy Pro-Men, której obecność na dynamicznym rynku budowlanym sięga roku 1992. Naszą specjalizacją jest tworzenie zaawansowanych instalacji fotowoltaicznych oraz efektywnych pomp ciepła, zapewniających dostęp do niezwykle czystej i ekologicznej energii. Dzięki bogatemu dorobkowi w zakresie projektowania i wdrażania instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, oferujemy kompleksowe rozwiązania obejmujące instalacje paneli fotowoltaicznych, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oraz innowacyjne pompy ciepła. Wykonane z precyzją prace przez naszych wykwalifikowanych specjalistów zdobywają uznanie usatysfakcjonowanych klientów. Nasze starannie zaprojektowane instalacje fotowoltaiczne oraz procesy ich montażu przyczyniają się do znaczącego obniżenia kosztów energii elektrycznej oraz gwarantują długoterminową, niezawodną funkcjonalność, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji. Precyzyjnie dobrane i profesjonalnie zainstalowane pompy ciepła dostarczają bezproblemową eksploatację na przestrzeni wielu lat, jednocześnie istotnie ograniczając emisję szkodliwych substancji do atmosfery.