Pompa ciepła Kock

Czy montaż pomp ciepła w Kocku się opłaca?

W Polsce nadal krąży wiele mitów dotyczących pompy ciepła. Jednym z największych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te konstrukcje mogą skutecznie zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, pompy ciepła mogą również służyć jako urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli ma nawet możliwość chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, podobnie jak pompa typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znalazła zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku budynków starszych lub zmodernizowanych, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, która zawiera kompletny obieg chłodniczy i wewnętrzny sterownik. Jest przeznaczona do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania c.w.u. Monoblok może być stosowany w nowo budowanych, energetycznie wydajnych budynkach jako niezależne źródło ciepła. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, pompa Monoblok może współdziałać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest przesyłane do budynku za pomocą wypełnionych wodą rur z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

W roku 2015 powstała firma Free Sun, wyrosła jako nierozerwalny fragment uznanej grupy Pro-Men, której aktywność w dziedzinie budowlanej trwa już od roku 1992. Nasza działalność to skoncentrowane tworzenie zaawansowanych systemów fotowoltaicznych oraz wydajnych pomp ciepła, które stanowią źródło czystej i przyjaznej dla środowiska energii. Na bazie naszej głębokiej wiedzy w zakresie projektowania oraz implementacji rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii, oferujemy klientom kompleksową gamę usług, obejmującą projektowanie i montaż paneli fotowoltaicznych, infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz nowoczesnych pomp ciepła. Prace wykonywane przez naszych doświadczonych fachowców cieszą się uznaniem usatysfakcjonowanych klientów. Nasze precyzyjnie opracowane rozwiązania fotowoltaiczne i metody montażu przekładają się na istotne redukcje w kosztach energii elektrycznej oraz zapewniają niezawodne działanie na przestrzeni wielu lat, przyspieszając zwrot zainwestowanych środków. Starannie dopasowane i profesjonalnie zainstalowane pompy ciepła gwarantują bezawaryjne użytkowanie przez długotrwały okres, jednocześnie istotnie ograniczając emisję szkodliwych związków do atmosfery.