Pompa ciepła Kraśnik

Czy montaż pomp ciepła w Kraśniku się opłaca?

W Polsce ciągle istnieje wiele mitów na temat pomp ciepła. Jedno z największych to przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła.

Mogą z powodzeniem zastąpić kotły gazowe, elektryczne oraz węglowe w domach. Oprócz ogrzewania pomieszczeń, pompy ciepła mogą również służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Wiele modeli zapewnia także chłodzenie budynków w okresie letnim.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, składa się z jednostki zewnętrznej i znalazła zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku budynków starszych lub zmodernizowanych, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, tj. 55°C (przy temperaturze zewnętrznej 0°C) i 45°C (przy temperaturze zewnętrznej 0°C). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również być wykorzystana do podgrzewania c.w.u. Monoblok może znajdować zastosowanie w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła. W przypadku starszych budynków lub tych zmodernizowanych, pompa Monoblok może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu ciepłowniczym wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

W roku 2015 zrodziła się firma Free Sun, stanowiąca integralny element ugruntowanej grupy Pro-Men, o ugruntowanej pozycji na ryku budowlanym od roku 1992. Nasza wizja koncentruje się na kreowaniu zaawansowanych instalacji fotowoltaicznych oraz wydajnych pomp ciepła, dostarczających energii czystej i zrównoważonej. Wykorzystując naszą głęboką wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinie opracowywania rozwiązań energetycznych opartych na źródłach odnawialnych, oferujemy klientom kompleksowy pakiet usług, obejmujący projektowanie oraz montaż paneli fotowoltaicznych, stacji do ładowania pojazdów elektrycznych oraz nowoczesnych pomp ciepła. Realizowane z precyzją zadania przez naszych wykwalifikowanych specjalistów zdobywają uznanie usatysfakcjonowanych klientów. Starannie opracowane projekty i procesy montażowe instalacji fotowoltaicznych przekładają się na znaczący spadek kosztów energii elektrycznej oraz gwarantują niezawodność i wydajność na długie lata, co umożliwia szybki zwrot zainwestowanych środków. Precyzyjnie dobrana i profesjonalnie zainstalowana pompa ciepła zapewnia bezproblemową eksploatację w długim okresie, jednocześnie istotnie ograniczając emisję szkodliwych substancji do atmosfery.