Pompa ciepła Krasnobród

Czy montaż pomp ciepła w Krasnobrodzie się opłaca?

W Polsce nadal krąży wiele mitów dotyczących Pompy Ciepła. Jednym z największych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.
Pompy Ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te konstrukcje mogą skutecznie zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, Pompy Ciepła mogą również służyć jako urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli ma nawet możliwość chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, podobnie jak pompa typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znalazła zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku budynków starszych lub zmodernizowanych, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Pompa ta jest przeznaczona do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Może również służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u). Monoblok znajduje zastosowanie zarówno w nowo budowanych, jak i zmodernizowanych budynkach, jako niezależne źródło ciepła. W przypadku starszych budynków, pompa Monoblok może współpracować z kotłem grzewczym w hybrydowym układzie. Maksymalna temperatura w obiegu wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest dostarczane do budynku poprzez rury wypełnione wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun, zrodzona w 2015 roku jako składnik cenionej grupy Pro-Men, obecnej na rynku budowlanym od 1992 roku, stanowi wyjątkowy bastion w dziedzinie projektowania i wdrażania zaawansowanych instalacji fotowoltaicznych oraz wydajnych pomp ciepła. Naszym priorytetem jest dostarczanie nie tylko energii, ale także zrównoważonej przyszłości. W oparciu o nasze długoletnie doświadczenie w konstruowaniu i implementowaniu nowoczesnych rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii, prezentujemy pełen zakres usług, w tym kompleksowe projektowanie i montaż paneli fotowoltaicznych, zaawansowane stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz innowacyjne pompy ciepła. Wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów zadania zdobywają uznanie usatysfakcjonowanych klientów. Starannie wypracowane strategie projektowe i procesy montażowe instalacji fotowoltaicznych przyczyniają się do istotnego obniżenia kosztów energii elektrycznej, gwarantując niezawodność i efektywność przez długie lata, co skraca okres zwrotu inwestycji. Starannie dobrane i profesjonalnie zainstalowane pompy ciepła gwarantują bezproblemową eksploatację na przestrzeni wielu lat, przy jednoczesnym znaczącym ograniczeniu emisji szkodliwych substancji do atmosfery.