Pompa ciepła Zamość

Czy montaż pomp ciepła w Zamościu się opłaca?

W Polsce nadal panuje wiele mitów na temat powietrznych pomp ciepła. Jeden z największych polega na przekonaniu, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.
Powietrzne pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te konstrukcje mogą skutecznie zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, powietrzne pompy mogą również służyć jako urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli posiada nawet możliwość chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, podobnie jak pompa ciepła typu Monoblok, stanowi jednostka zewnętrzna i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, może być używana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy ciepła typu Monoblok, czyli 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach ciepła typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co minimalizuje hałas w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której jest zawarty kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrzny sterownik. Jest ona przeznaczona do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może być również używana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Monoblok może być stosowany w nowo budowanych, energooszczędnych budynkach jako niezależne źródło ciepła. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, pompa Monoblok może współpracować z kotłem grzewczym w hybrydowym układzie. Maksymalna temperatura w obiegu wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest przekazywane do budynku za pomocą wodnych rur z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun powstała w 2015 roku jako część grupy Pro-Men, obecnej na rynku budowlanym od 1992 roku. Nasza firma specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych i pompych ciepła, oferując czystą energię. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych, zapewniamy kompleksowe usługi, w tym montaż instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pompych ciepła. Wykonane prace przez naszych specjalistów cieszą się uznaniem zadowolonych klientów. Profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki prowadzą do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej i zapewniają niezawodne działanie instalacji przez długie lata, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji. Dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła zapewnia bezobsługową eksploatację przez wiele lat, jednocześnie zmniejszając emisję szkodliwych czynników do atmosfery. Nasi specjaliści to wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, aby być na bieżąco z rozwojem technologii. Nasza firma wyróżnia się tym, że oferujemy bezpłatną wycenę i ekspertyzę rentowności, pomagamy w składaniu dokumentów do PGE, udzielamy wsparcia finansowego inwestycji oraz pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z programów Mój Prąd, Agroenergia. Zapewniamy pełną obsługę od montażu po uruchomienie instalacji, a nasze gwarancje sięgają nawet 25 lat. Oferujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dołącz do nas i skorzystaj z naszej fachowej wiedzy i doświadczenia.