Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Dęblin

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA DĘBLIN

W Polsce nieustannie panuje przekonanie, że pompy ciepła są rozwiązaniem niesprawdzającym się w naszej strefie klimatycznej. Oczywiście to mity! Innowacyjne konstrukcje mogą dostarczyć ciepło nawet do temperatury –25 stopni Celsjusza.

Powietrzne pompy ciepła jako źródło ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne. Ten typ zabudowy z powodzeniem może zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Oprócz ogrzewania domu pompy powietrza mogą być również wykorzystywane do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Większość modeli posiada opcję chłodzenia budynku latem.

Pompa ciepła to ekologiczne i funkcjonalne urządzenie grzewcze, które wykorzystuje określone procesy termodynamiczne do przetwarzania energii pierwotnej, dostarczając ją do systemu grzewczego zgodnie z jego potrzebami. Dzięki pompom ciepła można korzystać z darmowej energii z powietrza, wody lub ziemi, co jest nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale także znacznie minimalizuje rachunek za prąd (nawet do 50% w sprzyjających warunkach w porównaniu do kotłów gazowych). Płacone są tylko opłaty za przesył energii.

Zastosowanie pompy ciepła nie wymaga procesu spalania, co oznacza, że szkodliwe dla środowiska spaliny nie wydzielają się. Pompy ciepła w pełni wykorzystują energię zgromadzoną w środowisku naturalnym, dzięki czemu są neutralne pod kątem emisji CO2. Ważnym atutem tej inwestycji jest niezależność od zagranicznych dostawców paliw kopalnych. Nie ma potrzeby stosowania gazu ziemnego lub oleju opałowego. Pompa ciepła umożliwia pobieranie darmowej energii z otoczenia. Instalacja pompy ciepła ma jeszcze inne zalety. Dzięki niej można ogrzewać pomieszczenia, ale też chłodzić, dostarczać ciepłą wodę, czy oszczędzać energię. Oprócz tego podnosi wartość Twojej nieruchomości. Energii nigdy nie zabraknie, ponieważ zasoby termiczne środowiska są niemal nieograniczone. Są nieustannie uzupełniane poprzez słońce oraz procesy chemiczne. Zainwestuj w nią już dziś!

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy