Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Kozienice

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA KOZIENICE

Polacy są otwarci na nowe propozycje dotyczące ekologicznego, a przy tym ekonomicznego ogrzewania domów. Z taką sytuacją stykamy się również w Kozienicach i okolicach tego miasta. Co sprawia, że ludzie interesują się tym tematem? Jedną z przyczyn jest wysokość rachunków za energię, które trzeba co miesiąc płacić. Dużą rolę odgrywa również rosnąca świadomość ekologiczna polskiego społeczeństwa. Media poruszają temat konieczności dbania o stan środowiska naturalnego tak często, że słyszeli już o tym chyba wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Mówi się o tym zarówno w programach śniadaniowych emitowanych w telewizji rano, jak też w wieczornych serwisach informacyjnych. Pompy ciepła, które można zastosować również w Kozienicach i bliskich okolicach tego miasta, z pewnością zaliczają się do ekologicznych rozwiązań. Jeżeli masz wątpliwości, możesz samodzielnie poszukać bardziej szczegółowych informacji w sieci internetowej. Popularność tych urządzeń rośnie w szybkim tempie. Dużo się o nich pisze. Autorami artykułów na temat pomp ciepła publikowanych na portalach zajmujących się takimi zagadnieniami, jak budownictwo i ekologia są osoby, które posiadają dużą wiedzę. Zdecydowanie warto skorzystać z ich podpowiedzi. Wiedz o tym, że nie ma bardziej ekologicznego sposobu na zapewnienie we wnętrzu domu optymalnej temperatury w miesiącach zimowych, niż pompa ciepła. Na jaki model się zdecydować? Wiele zależy od tego, jakie cechy posiada działka, na której ma zostać zainstalowane to urządzenie. Skontaktuj się z przedstawicielem firmy zajmującej się montażem pomp ciepła w Kozienicach i okolicach tego miasta. Posiada on informacje, które trudno jest zdobyć samodzielnie przeglądając zasoby internetu. Wiedza wynika z doświadczenia w instalowaniu tego typu urządzeń. Jeden z rodzajów pomp ciepła nazywamy gruntowym. Jak można się domyślić, działa ona wykorzystując ciepło, którego źródło znajduje się pod powierzchnią gruntu. Podjąłeś decyzję o wyborze właśnie tego rodzaju pompy? Pamiętaj o tym, że trzeba będzie wydać dużo pieniędzy na wykonanie odwiertu. Na pocieszenie można powiedzieć, że możliwe jest uzyskanie dofinansowania na montaż pompy ciepła w Kozienicach lub bliskich okolicach tego miasta.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy