Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Kraśnik

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA KRAŚNIK

W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się rozwiązania, dzięki którym możliwe jest pozyskiwanie energii lub ogrzanie domu w taki sposób, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Ekologia to temat numer jeden w mediach. Mówi się o niej praktycznie każdego dnia. Na pewno dostrzegają to również mieszkańcy Kraśnika. Ponieważ świadomość ekologiczna Polaków stale rośnie, także mieszkańcy tego miasta są zainteresowani możliwością zainstalowania pompy ciepła na terenie swoich posesji. W sieci internetowej można znaleźć wiele informacji na temat tego urządzenia. Artykuły o nim są publikowane zarówno na najpopularniejszych, największych polskich portalach internetowych, jak też na lokalnych forach. Każdy, kto jest zainteresowany tym zagadnieniem znajdzie bez większego trudu szczegółowe informacje. Warto ich poszukać, jeżeli mieszkasz w Kraśniku lub jego okolicach i planujesz montaż instalacji opisywanej w tym artykule na należącym do Ciebie terenie. W chwili, gdy zlecisz fachowcom z naszej firmy zamontowanie jej, będziesz już posiadał odpowiednią wiedzę i żaden element konstrukcji pompy ciepła nie będzie stanowił dla Ciebie tajemnicy. Instalacja opisywana w tym artykule składa się z trzech istotnych części. Pierwszą z nich stanowi system źródła ciepła. Druga to sama pompa, dzięki której odzyskane ciepło można praktycznie wykorzystać. Trzecim z elementów tworzących instalację jest system rozprowadzania i tymczasowego przechowywania ciepła w domu. Historia pompy ciepła, która coraz częściej montowana jest również w Kraśniku i bliskich okolicach tego miasta jest dłuższa, niż może się wydawać. Nie jest to wcale najnowszy wynalazek, który powstał na fali rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństw zachodnich. Zasada działania pierwszego urządzenia tego typu została opracowana już w 1824 roku. Dokonał tego pochodzący z Francji Nicolas Carnot. Na praktyczne zastosowanie jego zapiski musiały jednak poczekać 100 lat. Wtedy w Zurychu została uruchomiona pompa ciepła, dzięki której ogrzewany były takie budynki, jak ratusz i kryta pływalnia. Mieszkasz w Kraśniku i jesteś zainteresowany zamontowaniem pompy ciepła na terenie Twojej posesji? Jak najszybciej skontaktuj się z przedstawicielem naszej firmy.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy