Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Krasnystaw

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA KRASNYSTAW

Polacy coraz chętniej rozglądają się za ekologicznymi sposobami produkcji energii elektrycznej oraz ogrzania domu lub mieszkania. Wpływ na to mają niewątpliwie akcje organizowane przez media. Praktycznie codziennie słyszymy o konieczności dbania o środowisko naturalne. Mówi się o tym w telewizji. Na największych i najpopularniejszych portalach internetowych publikowane są artykuły na temat ekologii. Tego rodzaju komunikaty docierają również do mieszkańców Krasnegostawu i jego okolic. Nie dziwi więc fakt, że są oni zainteresowani zamontowaniem pomp ciepła na terenie należących do nich posesji. Nie jest to wcale nowość w tej okolicy. Można już zobaczyć takie urządzenia podczas spaceru po Krasnymstawie. Często bywa tak, że osoba, która pierwsza w danej okolicy zamontuje pompę ciepła u siebie wzbudza tym faktem zainteresowanie sąsiadów. Zaczynają oni interesować się tym, jak działa to urządzenie. Po pewnym czasie sami decydują się na zamontowanie go obok swojego domu. Istnieje kilka rodzajów pomp opisywanych w tym krótkim artykule. Pierwszy z nich nosi nazwę gruntowego. Jak słusznie wskazuje na to nazwa, ciepło pobierane jest spod powierzchni gruntu. Jeżeli podejmiesz decyzję o montażu właśnie takiego urządzenia, musisz liczyć się z dodatkowym kosztem związanym z koniecznością wykonania odwiertu na terenie Twojej posesji. Zostanie tam umieszczony wymiennik gruntowy, istotny element budowy pompy ciepła. Nie powinno to jednak martwić mieszkańców Krasnegostawu i jego okolic. Możliwe jest uzyskanie rządowej dotacji na instalację opisywanego w tym tekście systemu. Jakie dokumenty trzeba złożyć i w jakim urzędzie? Wszystkiego dowiesz się ze specjalnie stworzonej w tym celu strony internetowej. Zastosuj się do znalezionych tam instrukcji. Kolejny rodzaj pompy ciepła nosi nazwę gazowej. Energia, z której korzysta urządzenie jest tutaj efektem spalania gazu ziemnego. W ten sposób jest napędzany układ chłodniczy. Specjaliści zalecają skorzystanie z tej możliwości wtedy, gdy Twoja działka ma ograniczony dostęp do odpowiednio wysokiej mocy elektrycznej. Mieszkasz w Krasnymstawie? Zainteresuj się tematem ekologicznych pomp ciepła.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy