Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Lubaczów

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA LUBACZÓW

Coraz więcej mieszkańców naszego kraju jest zainteresowanych ekologicznym ogrzewaniem swoich mieszkań i domów. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma przekaz medialny. W telewizji bardzo często mówi się o konieczności dbania o stan środowiska naturalnego. Również na popularnych także wśród mieszkańców Lubaczowa ogólnopolskich portalach internetowych publikowane są artykuły dotyczące tego tematu. Autorami tekstów są osoby zaangażowane w walkę ze zmianami klimatu. Ich entuzjazm udziela się tym, którzy to czytają. Trudno o bardziej ekologiczną instalację służącą ogrzaniu domu, niż pompa ciepła. Nie jest to wcale nowość w Lubaczowie i jego okolicach. Spacerując ulicami tej miejscowości można zauważyć urządzenia tego typu, które zostały zamontowane obok domów. Często zdarza się, że kiedy ktoś zdecyduje się na montaż pompy ciepła, szybko wzbudza zainteresowanie sąsiadów i rodziny. Kiedy te osoby dowiedzą się, jak to działa, same podejmują decyzję o montażu tego urządzenia na terenie własnej posesji. Warto wiedzieć o tym, że można starać się o dofinansowanie na montaż pompy ciepła. Zainteresowani powinni odwiedzić rządową stronę internetową, na której znajdują się szczegółowe informacje na ten temat. Zostało tam opisane to, jakie dokumenty należy przygotować i gdzie je złożyć. Zdecydowanie warto skorzystać z tej możliwości. Pamiętaj o tym, że ta ekologiczna inwestycja na pewno się zwróci. To urządzenie będzie pracowało bezawaryjnie przez długi czas. Nie jest też tutaj konieczna stała obecność człowieka. Wśród różnych rodzajów pomp można znaleźć jej powietrzną odmianę. Jak słusznie sugeruje nazwa, rolę źródła dolnego pełni tutaj powietrze. Możesz również wybrać inną opcję, np. pompę gruntową. Jej montaż na terenie posesji zlokalizowanej w Lubaczowie lub gdziekolwiek indziej wiąże się jednak z dodatkowym wydatkiem. Konieczne będzie wykonanie specjalnego odwiertu, w którym zostanie umieszczony element konstrukcji zwany wymiennikiem gruntowym. Zainteresował Cię temat ekologicznych pomp ciepła? Pomyśl o ogrzaniu swojego domu właśnie w ten sposób.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy