Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Międzyrzec Podlaski

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA MIĘDZYRZEC PODLASKI

Polacy coraz chętniej inwestują w ekologiczne pompy ciepła umożliwiające ogrzanie domu. Jest tak również w Międzyrzecu Podlaskim i jego najbliższych okolicach. Z czego wynika zainteresowanie montażem tego urządzenia? Główną przyczyną wydaje się być wysoki obecnie poziom świadomości ekologicznej mieszkańców naszego kraju. Można powiedzieć, że główną rolę odegrały tutaj media. Przez ostatnie lata dużo się w nich mówiło o konieczności dbania o stan środowiska naturalnego. Początkowo mogło się wydawać, że ludziom jest to obojętne. Z czasem jednak zrozumienie tego problemu wzrastało. Obecnie można być zadowolonym z tego, że Polacy, w tym również mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego i jego bliskich okolic, są tak pozytywnie nastawieni do tematu ekologii. Trudno wyobrazić sobie bardziej przyjazny naturze sposób ogrzania domu, niż pompa ciepła. Nie emituje ona żadnych substancji szkodliwych dla świata przyrody. Poza tym nie trzeba stale nadzorować jej pracy, co jest wygodne dla właścicieli domu, który jest przez nią ogrzewany. Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego powinni wiedzieć o tym, że mogą starać się o uzyskanie dofinansowania na montaż tego urządzenia. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronach rządowych, które powstały właśnie po to, aby każdy mógł zapoznać się z opisem procedury. Odwiedź tę witrynę, aby dowiedzieć się, jakie dokumenty musisz przygotować i gdzie je złożyć. Można cieszyć się z tego, że rządy krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej aktywnie promują ekologiczne rozwiązania i gotowe są uruchamiać właśnie takie programy pomocowe, jak ten opisany przed chwilą. Jaki rodzaj pompy ciepła wybrać? Możesz skonsultować się z przedstawicielem firmy, która zajmuje się montażem tego typu urządzeń. Na pewno posiada on ogromną wiedzę na ten temat i z pewnością chętnie się nią podzieli. Jednym z rodzajów pomp ciepła jest urządzenie, które nazywamy gruntowym. Może ono być zainstalowane również na terenie posesji zlokalizowanej w Międzyrzecu Podlaskim.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy