Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Mińsk Mazowiecki

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA MIŃSK MAZOWIECKI

Ekologia to obecnie temat, który pojawia się w mediach codziennie. Czytamy artykuły poświęcone negatywnemu wpływowi człowieka na stan środowiska naturalnego na największych, najbardziej znanych polskich portalach internetowych. Podobna sytuacja ma miejsce w telewizji. O ekologii mówi się zarówno w głównych wydaniach magazynów informacyjnych, jak też w programach śniadaniowych. Często wypowiadają się na ten temat znani ludzie. Są to np. aktorzy i piosenkarki. Warto wiedzieć o tym, że nie ma bardziej przyjaznego przyrodzie sposobu na ogrzanie wnętrza Twojego domu, niż użycie pompy ciepła. Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego wiedzą już, o co chodzi. Wiele takich instalacji działa w domach znajdujących się w tej okolicy. Eksperci uważają, że popularność pomp ciepła nie tylko nie osłabnie, ale będzie stale wzrastać. Nie chodzi tutaj tylko o ekologię. Ekonomia też odgrywa istotną rolę. Dzięki urządzeniu opisywanemu w tym krótkim artykule możesz liczyć na to, że będziesz płacił za ogrzewanie znacznie mniej, niż do tej pory. Taka wiadomość na pewno zostanie pozytywnie odebrana przez osoby, które zastanawiają się nad tym, czy jest to dobre rozwiązanie. Czym jest urządzenie nazywane pompą ciepła? Można wymienić trzy najbardziej istotne jego elementy. Pierwszy to źródło dolne. Stąd pobierana jest energia. Może tutaj chodzić zarówno o grunt, jak też o powietrze. Kolejna istotna część układanki to sama pompa. Czerpie ona energię z otoczenia i zmienia ją w postać bardziej użyteczną dla posiadacza instalacji. Ostatni z ważnych elementów to źródło górne. Może to być zarówno grzejnik, jak też ogrzewanie, które montowane jest na ścianie. Wiedz o o tym, że możesz starać się o dofinansowanie na instalację pompy ciepła. Mieszkasz w Mińsku Mazowieckim lub jego bliskich okolicach i jesteś zainteresowany skorzystaniem z możliwości opisanej w tym tekście? W internecie znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Szukaj ich na stronach rządowych. Duża zaletą pompy ciepła jest brak konieczności szukania miejsca na skład opału. Czasem jest to duży problem dla tych, którzy ogrzewają dom drewnem lub węglem. Powinieneś również wiedzieć o tym, że pompa ciepła może w lecie schłodzić wnętrze Twojego domu. Mieszkasz w Mińsku Mazowieckim? Zainteresuj się rozwiązaniem, które jest promowane poprzez takie artykuły, jak ten, który właśnie czytasz.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy