Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Opole Lubelskie

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA OPOLE LUBELSKIE

Pompy ciepła ogrzewają coraz więcej polskich domów. Trend widoczny jest również w Opolu Lubelskim i jego okolicach. Można zaryzykować stwierdzenie, że wpływ na taki stan rzeczy ma rosnąca świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa. Szukamy takich sposobów pozyskiwania energii oraz ogrzewania domów, aby zniwelować negatywny wpływ człowieka na świat przyrody. Pompa ciepła zalicza się do urządzeń, które wpisują się w obowiązujący teraz na świecie trend. Jedną z jej największych zalet jest długi czas bezawaryjnej i bezobsługowej pracy. Na pewno docenią to ci mieszkańcy Opola Lubelskiego, którzy zdecydują się na montaż pompy ciepła. Należy pamiętać o tym, że można wykorzystywać ją nie tylko zimą, ale również latem. Oczywiście chodzi tutaj o schłodzenie wnętrza domu w takich miesiącach, jak czerwiec, lipiec i sierpień. Nie wszyscy wiedzą, że w Szwajcarii już co trzeci dom jest podłączony do takiego systemu ogrzewania, jaki jest opisywany w tym tekście. W naszym kraju nie jest to jeszcze tak popularne rozwiązanie, ale zmierzamy w tę samą stronę.

Mieszkańcy Opola Lubelskiego zainteresowani możliwością zamontowania pompy ciepła na terenie swojej posesji na pewno z zadowoleniem przyjmą informację o tym, że jest to możliwe w przypadku budynku, który nie posiada komina, ani systemu wentylacji. Nie wiesz zbyt wiele na temat urządzenia, o którym czytasz w tym artykule? Warto poszukać bardziej szczegółowych informacji w internecie. W sieci znajdziesz wiele interesujących artykułów, których autorami są fachowcy zajmujący się tym tematem już od dawna. Możesz również poprosić o opinię konsultanta firmy, która zajmuje się montażem pomp ciepła w Opolu Lubelskim i okolicach tego miasta. Informacje, które w ten sposób zdobędziesz będą pochodziły ze sprawdzonego źródła. Nikt nie wie więcej na ten temat, niż przedstawiciel firmy, której pracownicy montują tego rodzaju systemy ogrzewania mieszkań. Zaletą opisywanej w tym tekście pompy ciepła jest też to, że używanie jej nie oznacza konieczności znalezienia miejsca, w którym składowany byłby opał.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy