Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Ostrowiec Świętokrzyski

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Mieszkańcy naszego kraju poszukują nowych, bardziej ekologicznych sposobów na ogrzanie domu. Jest tak również w Ostrowcu Świętokrzyskim i jego bliskich okolicach. Wpływ na to mają media, które nagłaśniają kwestie związane z ekologią. W telewizji mówi się o tym tak często, że chyba każdy słyszał już o konieczności dbania o stan środowiska naturalnego. Dotyczy to praktycznie każdej dziedziny naszego życia. Również ogrzewania domów. Nie ma bardziej ekologicznego sposobu na zapewnienie optymalnej temperatury wnętrza zimą, niż pompa ciepła. Wybór konkretnego jej rodzaju zależy m.in. od tego, jaka jest charakterystyka działki, na której ma się znaleźć to urządzenie. Warto skonsultować to z przedstawicielem firmy zajmującej się na co dzień jego montażem. W ten sposób uzyskasz informacje, do których trudno jest dotrzeć samodzielnie. Jednym z rodzajów pomp ciepła, który może być zastosowany również w Ostrowcu Świętokrzyskim, jest ten, który nazywamy gruntowym. Słusznie wskazuje to kierunek, w którym powinniśmy spoglądać. Urządzenie działa w oparciu o ciepło zlokalizowane pod powierzchnią ziemi. Jesteś zdecydowany na taką inwestycję? Musisz pamiętać o tym, że konieczne będzie wydanie sporej sumy pieniędzy na wykonanie odwiertu, w którym zostanie umieszczony wymiennik gruntowy. Na szczęście możliwe jest staranie się o uzyskanie specjalnej dopłaty na pompę ciepła. Z tej propozycji mogą skorzystać również mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i jego bliskich okolic. Kolejny rodzaj tych urządzeń nazywamy gazowymi. W tym przypadku mamy do czynienia z energią, która pochodzi ze spalania gazu ziemnego. Napędza ona układ chłodniczy. Specjaliści doradzają zastosowanie tego rozwiązania w przypadku działki, która posiada ograniczony dostęp do mocy elektrycznej. Może to się zdarzyć również w Ostrowcu Świętokrzyskim i jego bliskich okolicach. Można również zainwestować w powietrzną pompę ciepła. Jak słusznie wskazuje na to nazwa, dolnym jego źródłem jest powietrze. Jedna z opcji jest tutaj split, kolejną monoblok. Koszt inwestycji jest relatywnie niski.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy