Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Otwock

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA OTWOCK

W związku ze stale wzrastającą świadomością ekologiczną polskiego społeczeństwa obserwujemy zwiększone zainteresowanie takimi sposobami pozyskiwania energii oraz ogrzewania domów, które zapewniają zredukowanie do minimum negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Widzimy to również w Otwocku i okolicach tego miasta. Z pewnością zdecydowana większość mieszkańców już wie, czym są pompy ciepła. Jest na ich temat głośno, m.in. ze względu na dopłaty, jakie mogą otrzymać osoby planujące taką inwestycję. Szczegółowe informacje na temat możliwości otrzymania tych dodatkowych pieniędzy znajdziesz na rządowych stronach internetowych. Wystarczy chwila, aby znaleźć właściwy link dzięki wyszukiwarce. Osoby, które nie planują starania się o dotacje też będą zadowolone, ponieważ jest to inwestycja, która się zwraca. Mieszkańcy Otwocka i okolic tego miasta mają do wyboru kilka możliwości, jeśli chodzi o tę instalację. Jedną z nich jest pompa gruntowa. Jak słusznie wskazuje na to jej nazwa pobiera ciepło z ziemi. Elementem konstrukcji takiego urządzenia może być kolektor poziomy lub pionowy. Nazywane są one również sondami. Jest to rozwiązanie stosowane głównie na tych posesjach, które cechuje niewielki rozmiar. Kolejną z możliwości jest pompa pobierająca ciepło z wód gruntowych. Jeżeli myślisz o tej właśnie opcji musisz najpierw dowiedzieć się, czy będzie potrzebne specjalne pozwolenie. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o pompy ciepła jest wykorzystanie energii powietrza. Mamy tutaj do czynienia z instalacją, która jest prosta w montażu. Jak długo będzie pracować to urządzenie? Jego żywotność wynosi od 15 do 20 lat, a więc całkiem sporo. Oczywiście należy dbać o pompę ciepła zamontowaną na posesji w Otwocku lub jakimkolwiek innym mieście. Będzie ona potrzebowała regularnych przeglądów jej stanu technicznego. Jak często powinny się odbywać? Przynajmniej raz w roku. Kontrolą jakości działania pompy ciepła zamontowanej w Otwocku lub jakimkolwiek innym mieście powinni zająć się profesjonaliści z firmy, które specjalizuje się w realizacji tego typu zleceń.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy