Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Parczew

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA PARCZEW

Wielu Polaków decyduje się na ogrzanie domu za pomocą pompy ciepła. Jest tak również w Parczewie i jego okolicach. Jedną z głównych przyczyn wyraźnie zwiększonego zainteresowania mieszkańców naszego kraju tym urządzeniem jest wzrost ich świadomości ekologicznej. W mediach często mówi się o konieczności dbania o stan środowiska naturalnego. Na największych portalach internetowych publikowane są artykuły na ten temat. W telewizji znani ludzie wypowiadają się o ekologii. Pompa ciepła to urządzenie, które znakomicie wpisuje się w ten trend. Nie ma bardziej przyjaznego środowisku sposobu ogrzania domu. Istnieją trzy rodzaje pomp ciepła, które można zastosować w Parczewie lub jakimkolwiek innym polskim mieście. Pierwszy z nich to urządzenie nazywane gruntowym. Nazwa słusznie wskazuje na to, że korzysta ono z ciepła pochodzącego z ziemi. Montowane są zarówno wersje z kolektorami poziomymi, jak też pionowymi. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z układaniem ich płytko w ziemi. W drugim widzimy system nazywany pętlą rur. Umieszcza się je bardzo głęboko w gruncie. Może to być nawet kilkadziesiąt metrów. Specjaliści zalecają zastosowanie tego rozwiązania w sytuacji, gdy działka jest niewielka. Dużą wadą pompy ciepła gruntowej jest wysoki koszt inwestycji. Na szczęście można ubiegać się o uzyskanie dofinansowania na ten cel. Państwo polskie wspiera ekologiczne rozwiązania. Kolejny rodzaj pompy ciepła, która może zostać zamontowana również w Parczewie i jego okolicach reprezentuje typ woda-woda. Jak można się domyślić chodzi tu o pobieranie ciepła z wód gruntowych, najczęściej poprzez wykopanie studni czerpnej. Trzeba wiedzieć o tym, że w niektórych przypadkach należy wcześniej postarać się o uzyskanie pozwolenia na przeprowadzenie takich prac. Kolejny typ pomp ciepła nosi nazwę powietrze-woda. To rozwiązanie jest najczęściej stosowane w naszym kraju. Dolnym źródłem energii jest tutaj powietrze. Zaletą instalacji jest łatwość jej montażu. Wada to uzależnienie sprawności urządzenia od temperatury panującej na zewnątrz. Pompy ciepła to idealny sposób ogrzania domu dla mieszkańca Parczewa.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy