Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Poniatowa

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA PONIATOWA

Niezwykle ważną kwestią jest obecnie ekologia. Nie ma praktycznie dnia, w którym na jednym z najpopularniejszych polskich portali internetowych nie zostałby opublikowany artykuł na temat konieczności dbania o stan środowiska naturalnego. Podobnie jest w przypadku najczęściej oglądanych przez mieszkańców naszego kraju kanałów telewizyjnych. Nawet w programach śniadaniowych, które zwykle nie poruszają poważnych tematów rozmawia się o ekologii. Tak się składa, że nie ma bardziej korzystnego dla świata przyrody sposobu na ogrzanie wnętrza domu, niż zastosowanie pompy ciepła. Dla mieszkańców Poniatowej i okolic tego miasta nie jest to nowość. Tego rodzaju urządzenia już pracują w domach zlokalizowanych w tej okolicy. Można założyć, że popularność pomp ciepła będzie stale rosnąć. Nie tylko ze względu na ekologię, ale też ekonomię. Dzięki nim można liczyć na to, że rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe, niż wcześniej. To może w pierwszej kolejności przekonać wiele osób zastanawiających się nad tym, czy jest to korzystne rozwiązanie. Czym tak naprawdę jest pompa ciepła? Urządzenie składa się z trzech istotnych elementów. Pierwszym z nich jest źródło dolne. To miejsce, z którego pobierana jest energia. Może to być zarówno grunt, jak też powietrze. Kolejny to sama pompa. Jej zadaniem jest czerpanie energii z otoczenia i zmiana jej w użyteczną dla człowieka postać. Ostatnim ze wspomnianych elementów jest źródło górne. Mogą to być zarówno znane nam wszystkim grzejniki, jak też ogrzewanie ścienne. Warto wiedzieć o tym, że można starać się o dofinansowanie na montaż pompy ciepła. Jeżeli mieszkasz w Poniatowej i jesteś zainteresowany skorzystaniem z tej możliwości, poszukaj w sieci internetowej bardziej szczegółowych informacji. Znajdziesz je na stronach rządowych. Zaletą, którą doceniają właściciele domów jest brak konieczności wygospodarowania miejsca na skład opału. Dla wielu osób był to problem, gdy przyszło do zakupu drewna lub węgla. Warto wiedzieć o tym, że pompa ciepła może w lecie służyć do schłodzenia wnętrza domu. Mieszkasz w Poniatowej lub jej okolicach? Powinieneś zainteresować się rozwiązaniem opisanym w tym artykule.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy