Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Puławy

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA PUŁAWY

Mitem jest przekonanie, że pompy ciepła nie działają w niskich temperaturach – wręcz przeciwnie. Świetnie sobie radzą poniżej -20℃ dzięki zastosowaniu najbardziej efektywnych czynników. Wykorzystywanie tego typu urządzeń do ogrzewania mieszkań jest bardzo pożądane, ponieważ powietrzne pompy ciepła aspirują do miana całkowicie ekologicznych metod pozyskiwania ciepła.

Ich działanie polega na pozyskiwaniu energii z naturalnych procesów termodynamicznych, które charakteryzują się dużą zmianą temperatur. Powietrze atmosferyczne jest wykorzystywane do podgrzewania czynnika chłodzącego, którego temperatura wrzenia jest dużo niższa niż wody, dlatego jest on w stanie szybciej zmienić swój stan skupienia i uwolnić dużo ciepła. Tak uzyskane ciepło pozwala ogrzać wodę wykorzystywaną do ogrzewania mieszkania. Zasada działania jest zbliżona do funkcjonowania lodówki, a stosowane w pompach czynniki to propan, wodorofluorowęglowodory, fluorowane gazy cieplarniane lub inne gazy neutralne. Ta metoda podgrzewania jest na tyle wydajna, że można ją wykorzystywać do podgrzewania wody dla całego gospodarstwa domowego.

Pompy ciepła mogą służyć Ci do podgrzewania wody w całym domu, ogrzewać wodę w kaloryferach i nie tylko, ponieważ niektóre modele mogą też chłodzić budynek latem. Podczas pracy potrzebują niewielkiej ilości energii elektrycznej, a najważniejsze jest to, że podczas pracy nie emitują do atmosfery dwutlenku węgla ani innych szkodliwych substancji. Tak że jeśli posiadasz panele fotowoltaiczne i pompę ciepła, to stajesz się niemalże niezależny energetycznie od dostawców zewnętrznych.

Przekonaj się sam, ile możesz zyskać na urządzeniach produkujących darmową energię. Już w ciągu roku możesz zauważyć redukcję opłat prawie o połowę dzięki montażowi pompy ciepła w swoim domu. Twoja niezależność i korzystanie z darmowych źródeł energii odnawialnej idą w parze, więc nie wahaj się i stań się przykładem oszczędnego i ekologicznego sąsiada. Co prawda urządzenia pozyskujące tę energię nie są darmowe, ale możesz skorzystać z wielu ulg na montaż lub programów dofinansowujących takie działania. Nie musisz się przejmować gigantycznymi rachunkami za ogrzewanie, a ponadto zadbasz o czystość najbliższego otoczenia, ponieważ nie przyczynisz się do emisji CO2. Dzisiaj ogromną wagę ma każdy, kto zdecyduje się żyć w zgodzie z naszą planetą.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy