Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Radom

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA RADOM

Istnieje wiele różnych sposobów ogrzewania budynków mieszkalnych. Obecnie ogromną popularnością cieszą się pompy ciepła. Jako główną przyczynę tego stanu rzeczy można podać rosnącą świadomość polskiego społeczeństwa w temacie ekologii. Praktycznie każdego dnia mówi się w mediach o konieczności dbania o środowisko naturalne. Publikowane są artykuły o ochronie przyrody, telewizja emituje reportaże. Nic dziwnego, że mieszkańcy naszego kraju zainteresowali się ekologicznymi sposobami ogrzewania domów. Jest tak również w Radomiu i okolicach tego miasta. Jeżeli zdecydujesz się na montaż takiej instalacji, możesz być pewien nie tylko tego, że dbasz o stan środowiska naturalnego. Pompa ciepła skutecznie ogrzewa pomieszczenia, ale też nie wymaga stałego nadzoru i obsługi. Koszty eksploatacji tego systemu są minimalne w porównaniu z innymi rozwiązaniami stosowanymi w celu ogrzania wnętrza domu. Ponieważ pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem, spada ich cena. Na dodatek można liczyć na dopłatę ze strony państwa. Na co jeszcze mogą liczyć mieszkańcy Radomia, który zdecydują się na montaż takiej instalacji? Znika problem konieczności wygospodarowania miejsca na przechowanie opału. Komin również przestaje być potrzebny. Pompy ciepła można podzielić na trzy rodzaje. Pierwszy z nich to instalacja pobierająca ciepło z ziemi. Najbardziej istotnym elementem budowy takiego systemu jest kolektor, który może być poziomy lub pionowy. Szczegółowy opis zasad działania tego urządzenia znajdziesz w sieci internetowej. Drugi rodzaj pomp to te, które pobierają ciepło z wód gruntowych. W niektórych przypadkach konieczne jest uzyskanie pozwolenia na rozpoczęcie prac związanych z montażem takiej instalacji. Trzeci rodzaj systemu opisywanego w tym artykule jest związany z wykorzystaniem powietrza jako dolnego źródła energii. Wśród wymienionych typów instalacji ten jest najprostszy w montażu. Jesteś mieszkańcem Radomia lub bliskich okolic tego miasta i planujesz instalację pompy ciepła na terenie należącej do Ciebie posesji? To znakomita decyzja, której nie będziesz żałował.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy