Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Radzyń Podlaski

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA RADZYŃ PODLASKI

Coraz więcej Polaków ogrzewa swoje domy przy pomocy pomp ciepła. Ta moda nie ominęła również Radzynia Podlaskiego. Co sprawia, że to rozwiązanie jest obecnie tak chętnie stosowane? Dużą rolę odgrywa znaczny wzrost świadomości mieszkańców naszego kraju na temat ekologii. Nie jest trudno natknąć się na materiał poświęcony konieczności ochrony środowiska naturalnego w trakcie oglądania telewizji lub przeglądania popularnych polskich portali internetowych. Tak się składa, że pompa ciepła znakomicie wpisuje się w ten ekologiczny trend. Należy podkreślić, że znajduje zastosowanie nie tylko zimą. W lecie można dzięki niej schłodzić wnętrze domu. Ekologia to ważna sprawa, nie zapominajmy jednak o pieniądzach. Opisywana w tym artykule pompa sprawia, że płacisz niższe rachunki, niż do tej pory. Jest to znakomita wiadomość biorąc pod uwagę to, jak w ostatnim czasie wszystko dookoła nas drożeje. Pompa ciepła jest zarówno ekologicznym, jak też ekonomicznym rozwiązaniem, z którego mogą skorzystać również mieszkańcy Radzynia Podlaskiego. Zaletą tego rodzaju instalacji jest to, że nie wymagają stałego nadzoru. Po prostu działają i robią swoje. Osoby, które zdecydują się na ich zamontowanie z pewnością docenią to, że dzięki temu nie będzie konieczne wygospodarowanie w domu miejsca na opał, co jest niezbędne przy wykorzystywaniu innych metod ogrzewania wnętrz. Możliwa jest również całkowita rezygnacja z komina. Obawiasz się dużych wydatków w związku z taką inwestycją? Wiedz o tym, że można otrzymać dofinansowanie na montaż pompy ciepła w Radzyniu Podlaskim lub jakimkolwiek innym polskim mieście. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej możliwości. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na rządowych stronach internetowych. Pompy ciepła dzielimy na trzy rodzaje. Gruntowe pobierają ciepło z ziemi, co słusznie sugeruje ich nazwa. Inne wykorzystują w swoim działaniu wody gruntowe. W związku z tym może być konieczne posiadanie odpowiedniego zezwolenia, aby zamontować taką pompę na terenie swojej posesji. Trzeci rodzaj tego rodzaju systemów opiera się na wykorzystywaniu powietrza.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy