Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Sandomierz

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA SANDOMIERZ

Mieszkańcy naszego kraju coraz chętniej korzystają z ekologicznego, jak również ekonomicznego sposobu ogrzewania mieszkań, jakim niewątpliwie jest stosowanie pomp ciepła. Moda nie ominęła również Sandomierza i okolic tego pięknego polskiego miasta. Na terenie wielu posesji można zobaczyć instalację, której poświęcony jest ten artykuł. Często bywa tak, że osoba, która zdecyduje się na montaż takiej pompy budzi tym duże zaciekawienie wśród sąsiadów. Zaczynają oni zadawać pytania dotyczące tego, jak działa pompa ciepła i czy inwestycja w nią się opłaca. Potem okazuje się, że sąsiedzi również decydują się na zainstalowanie na swoich posesjach tego rodzaju urządzenia. Z taką sytuacją można spotkać się również w Sandomierzu i jego najbliższych okolicach. Wiele osób obawia się konieczności wydania dużych pieniędzy na instalację systemu, któremu poświęcony jest ten tekst. Należysz do nich? Pamiętaj o tym, że można starać się o dotację rządową. To właśnie dzięki temu liczba pomp ciepła w naszym kraju tak znacząco się powiększyła. Zaletą systemu opisywanemu w tym artykule jest to, że zimą można go wykorzystać do ogrzania wnętrz, a w lecie do ich schłodzenia. Pompy ciepła zaliczamy do urządzeń bezobsługowych. Nie wymagają obecności któregoś z domowników, aby mogły wykonywać swoją pracę. Decydując się na to rozwiązanie możesz przestać się martwić o to, czy wygospodarujesz w domu pomieszczenie, w którym będzie można przechowywać opał. Nie ma takiej potrzeby, kiedy decydujesz się na montaż pompy ciepła w Sandomierzu lub jakimkolwiek innym mieście. Istnieją trzy rodzaje instalacji. Najbardziej rozpowszechnione są te, które wykorzystują powietrze jako swoje dolne źródło. Kolejny ich rodzaj nazywamy gruntowymi. Nazwa nie jest przypadkowa. Wykorzystywane jest tutaj ciepło pochodzące z ziemi. Istnieją również pompy typu woda-woda. To oznacza wykorzystanie wód gruntowych. W niektórych przypadkach trzeba starać się o zezwolenie, aby korzystać z zasobów wodnych znajdujących się pod powierzchnią ziemi. Mieszkasz w Sandomierzu lub jego bliskich okolicach? Czas, abyś zainteresował się tematem pompy ciepła.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy