Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Siedlce

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA SIEDLCE

Pomimo przekonania o niskiej wydajności powietrznych pomp ciepła w krajach, gdzie zimą temperatury spadają do – 25, sprawdzają się tam one bez zarzutu. Innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwoliły wprowadzić czynnik chłodzący, który będzie przynosił efekty nawet przy niskich temperaturach, co jest udowodnione i wprowadzone na szeroki rynek. Niskie temperatury im niestraszne i działają bez zarzutów przez dekady.

Czym są i jak funkcjonują pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła są wykorzystywane do ogrzewania mieszkań jako alternatywa dla konwencjonalnych, nieodnawialnych źródeł energii. Możesz wymienić swój piec elektryczny, gazowy czy węglowy na ekologiczną i oszczędną pompę ciepła. Funkcjonalność pozwala nie tylko na ogrzewanie budynków zimą, ale też na chłodzenie podczas największych upałów. Działanie pomp ciepła jest podobne do funkcjonowania lodówki, a jako czynnik chłodzący wykorzystuje się zwykle propan, gazy cieplarniane fluorowane lub inne neutralne gazy.

Pompa powietrzna pozyskuje ciepło z powietrza atmosferycznego i wykorzystuje je, by spowodować wrzenie zawartego w pompie czynnika o dużo niższej temperaturze wrzenia niż woda. Następnie podczas procesu termodynamicznego wydzielane jest ciepło, które ma podgrzewać wodę techniczną do kaloryferów, ale właściwie może służyć do podgrzewania wody użytkowej dla całego gospodarstwa domowego. W taki sposób możesz zaoszczędzić nawet do 50% dotychczasowych wydatków na ogrzewanie czy ciepłą wodę, ponieważ urządzenie potrzebuje jedynie niewielkiej ilości prądu do uruchomienia.

Energia cieplna jest darmowa, a jej źródło odnawialne. Jeśli dodatkowo jesteś właścicielem instalacji fotowoltaicznej, to koszty użytkowania jeszcze bardziej się zmniejszają. Dzięki prowadzonej polityce proekologicznej mamy możliwość skorzystania z różnych ulg lub zwrotów za montaż, dlatego jest to bardzo opłacalne rozwiązanie. Wybierając pompy ciepła zyskujesz urządzenie, korzystające praktycznie z darmowej energii, ogrzewające Twój dom i nie przyczyniasz się do produkcji dwutlenku węgla. Możesz odnieść wrażenie, że decyzja jednej osoby nie ma znaczenia, to zbiorowa świadomość ekologiczna wywodzi się z małych decyzji jednostek. Zadbaj o swoje otoczenie i swój budżet.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy