Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Sokołów Podlaski

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA SOKOŁÓW PODLASKI

Polacy coraz chętniej ogrzewają swoje domy za pomocą pomp ciepła. Jest tak również w Sokołowie Podlaskim i jego okolicach. Wpływ na to ma rosnąca świadomość społeczeństwa w zakresie ekologii. Poszukujemy rozwiązań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne. Pompa ciepła to urządzenie, które znakomicie wpisuje się w ten ekologiczny trend. Posiada wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest długowieczność. Będzie pracować bez żadnej awarii przez kilkadziesiąt lat. Można użyć jej do schłodzenia wnętrza domu w lecie oraz do ogrzania wody. Urządzenie jest zbudowane z trzech istotnych elementów. Pierwszym z nich jest źródło dolne. Sugerując się tylko i wyłącznie nazwą można pomyśleć, że chodzi tutaj o powierzchnię gruntu. Może to być jednak zarówno ziemia, jak też powietrze lub woda. Drugim z elementów tworzących pompę jest ona sama. Pobiera ciepło z otoczenia i zmienia je w bardziej użyteczną postać. Trzecia niezwykle ważna część instalacji to źródło górne. Może nim być znany nam wszystkim i widoczny w wielu pomieszczeniach grzejnik. Czasem stosowane jest wewnątrz budynku ogrzewanie podłogowe. Wciąż jeszcze korzystasz z kotła wykorzystującego paliwo stałe? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jakim problemem jest pył zbierający się w pomieszczeniu, w którym zainstalowane jest urządzenie. Tymczasem pompa ciepła nie emituje żadnych szkodliwych, czy też podrażniających oczy i nos substancji. Kolejna zaleta pompy ciepła, którą z pewnością docenią również mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego związana jest z brakiem konieczności wygospodarowania miejsca na opał. Często jest to problem dla właścicieli domów. Warto wiedzieć również o tym, że pompa może być zastosowana w budynkach, które nie posiadają komina oraz wentylacji. W Szwajcarii już co trzeci dom jest podłączony do systemu opisywanego w tym artykule. Nasz kraj nie osiągnął jeszcze tak dobrego wyniku, ale wszystko zmierza do tego, aby przynajmniej go wyrównać. Statystyki pokazujące sprzedaż pomp ciepła w ciągu każdego kolejnego roku wyraźnie mówią o tym, że jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Mieszkasz w Sokołowie Podlaskim lub jego okolicach? Być może przyszedł czas na to, abyś zainteresował się tematem pomp ciepła.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy