Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Świdnik

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA ŚWIDNIK

Coraz więcej mieszkańców naszego kraju ogrzewa swoje domy przy pomocy pompy ciepła. Tego rodzaju instalacja nie jest nowością również dla mieszkańców Świdnika. Nie można powiedzieć, że wszyscy posiadacze domów w tym mieście korzystają z tego urządzenia, ale jest ich już naprawdę sporo. Ta liczba będzie zapewne się powiększać. Co sprawia, że przybywa zwolenników pompy ciepła? Jest to rozwiązanie zapewniające zarówno ochronę środowiska naturalnego, jak też ekonomiczne. Każdy chciałby płacić niższe rachunki za energię. Dzięki pompie ciepła jest to możliwe. Jeśli martwi Cię fakt konieczności zainwestowania pieniędzy w taki projekt, wiedz o tym, że możesz starać się o rządową dotację na montaż pompy ciepła w Świdniku lub jakimkolwiek innym polskim mieście. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na rządowych stronach internetowych. Bez trudu znajdziesz linki do nich dzięki wyszukiwarce. Z założenia jest to program, który ma wydawać się atrakcyjny jak największej liczbie osób. Kryteria nie są więc wygórowane. Nie powinno być problemów z ich spełnieniem. Być może wśród grona Twoich znajomych są osoby, które już skorzystały z takiej możliwości. Warto zapytać je o poradę. Nie musisz też obawiać się, czy poradzisz sobie z obsługą pompy ciepła. Nie wymaga ona stałej obecności jednego z mieszkańców domu w trakcie pracy. W przeciwieństwie do innych sposobów ogrzewania pomieszczeń tutaj nie wykorzystuje się opału. To znaczy, że nie jest konieczne przygotowanie specjalnego pomieszczenia w domu, gdzie musiałby być on składowany. Nie będzie Ci również potrzebny komin. Dla wielu osób wspomniana konieczność składowania materiałów używanych do spalania w piecu stanowiła duży problem. Nawet w piwnicy trudno czasem znaleźć pomieszczenie o odpowiednich rozmiarach. Poza tym w przypadku innych systemów grzewczych, niż pompa ciepła, konieczny jest aktywny udział domowników. Urządzenie opisywane w tym artykule jest zaliczane do bezobsługowych. Mieszkasz w Świdniku? Powinieneś zainteresować się możliwością zainstalowania pompy ciepła na terenie Twojej posesji.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy