Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Terespol

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA TERESPOL

Mieszkańcy naszego kraju coraz chętniej inwestują w takie systemy ogrzewania, jak pompy ciepła. Widzimy to również w Terespolu i jego najbliższych okolicach. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma wzrastająca świadomość polskiego społeczeństwa w zakresie ekologii. Zaczynamy poszukiwać takich rozwiązań, dzięki którym zmniejsza się nasz negatywny wpływ środowisko naturalne. Pompa ciepła to urządzenie, które znakomicie wpisuje się w obowiązujący obecnie na całym świecie trend. To rozwiązanie posiada wiele zalet, z których najważniejszą wydaje się być długowieczność. Pompa ciepła będzie pracować w miejscu jej zamontowania w Terespolu lub jego najbliższych okolicach przez wiele lat. Możliwe, że nawet kilkadziesiąt. Wykorzystuje się ją nie tylko w zimie, kiedy konieczne jest ogrzanie wnętrza domu, ale również w lecie. Wtedy można dzięki niej schłodzić pomieszczenia znajdujące się wewnątrz obiektu stojącego w Terespolu w jakimkolwiek innym polskim mieście. Warto wspomnieć o tym, że w Szwajcarii już co trzeci dom jest podłączony do właśnie takiej instalacji, jaka jest opisywana w tym artykule. W Polsce nie jest to jeszcze równie popularne rozwiązanie, ale idziemy w dobrym kierunku. Mieszkańcy Terespola zainteresowani możliwością montażu pompy ciepła powinni wiedzieć o tym, że jest to możliwe w przypadku obiektu, który nie posiada komina, ani wentylacji. Nie posiadasz zbyt wiele informacji na temat pomp ciepła? Warto poszukać ich w sieci internetowej. Znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów, których autorami są profesjonaliści zajmujący się tym tematem już od lat. Możesz również poprosić o poradę pracownika firmy zajmującej się montażem pomp ciepła w Terespolu i jego okolicach. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ uzyskane w ten sposób informacje będą pochodziły z najlepszego możliwego źródła. Nikt nie udzieli tak szczegółowych informacji, jak przedstawiciel firmy działającej w tej branży. W końcu jest to dla niego codzienność. Zaletą opisywanej w tym artykule pompy ciepła jest również to, że używanie jej nie wiąże się z koniecznością wygospodarowania pomieszczenia, w którym składowany byłby opał.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy