Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Tomaszów Lubelski

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA TOMASZÓW LUBELSKI

Ekologia to dzisiaj temat numer jeden w mediach. Zarówno w Polsce, jak też na świecie. Każdego dnia na popularnych, często odwiedzanych polskich portalach internetowych ukazuje się artykuł na temat konieczności dbania o stan środowiska naturalnego. Nie jest on najlepszy w związku z działalnością prowadzoną przez człowieka. Podobnie wygląda to, jeżeli weźmiemy pod uwagę kanały telewizyjne. Obecnie o ekologii rozmawia się już nawet w programach śniadaniowych. Zwykle poważne tematy nie są tam poruszane. Pompa ciepła to ekologiczny sposób na ogrzanie domu zimą i schłodzenie jego wnętrza latem. Z tego rozwiązania mogą skorzystać również mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego i okolic tego miasta. Nie jest to nowość dla osób, które mieszkają w tej okolicy. Takie instalacje już pracują w domach znajdujących się w tym regionie.

Należy założyć, że popularność pomp ciepła będzie wzrastać w szybkim tempie również tutaj i pojawi się ich znacznie więcej. Dzięki tej instalacji rachunki za ogrzewanie będą wyraźnie niższe, niż wcześniej. To może skutecznie przekonać do skorzystania z tej możliwości osoby, które już słyszały o pompach ciepła, ale wciąż się wahają. Należy pamiętać o tym, że można starać się o dofinansowanie, jeżeli planuje się taką inwestycję. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na rządowych portalach internetowych. Zaletą, którą szczególnie doceniają właściciele domów, jest brak konieczności szukania miejsca, w którym mógłby znaleźć się skład opału. To spory problem dla wielu mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego korzystających z tradycyjnych, dobrze znanych sposobów ogrzewania domu. Interesuje Cię to, jak zbudowana jest pompa ciepła? Pierwszym elementem instalacji jest źródło dolne. To miejsce, z którego czerpana jest energia. Może to być zarówno ziemia, jak też powietrze. Następna istotna część układanki to sama pompa. Jej zadaniem jest pobieranie energii z otoczenia i zmiana jej w taką postać, aby człowiek mógł ją wykorzystać. Ostatnim z elementów budowy pompy jest źródło górne. Może nim być nim zarówno grzejnik, jak też stosowane w wielu domach ogrzewanie ścienne.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy