Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Węgrów

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA WĘGRÓW

Wielu mieszkańców naszego kraju zadaje sobie pytanie- jak ogrzać dom? Znajdują się wśród nich również te osoby, które są właścicielami nieruchomości zlokalizowanych w Węgrowie i okolicach tego miasta. Tak się składa, że w dzisiejszych czasach niezwykle istotną kwestią jest ekologia. To temat numer jeden zarówno w polskich, jak też zagranicznych mediach. Codziennie na jednym z popularnych, chętnie odwiedzanych przez Polaków portali internetowych ukazuje się artykuł na temat konieczności dbania o stan środowiska naturalnego.

Z powodu działalności człowieka nie jest on w chwili obecnej najlepszy. Pompa ciepła, która może być użyta również do ogrzania domu stojącego w Węgrowie lub jego pobliżu to najbardziej ekologiczny ze wszystkich możliwych sposobów ogrzania wnętrza obiektu mieszkalnego. Nie dziwi więc fakt, że świadome w temacie ekologii polskie społeczeństwo chętnie stosuje w praktyce to rozwiązanie. Widzimy to również w Węgrowie i jego okolicach. Osoby na co dzień zajmujące się tematem opisywanym w tym artykule dobrze wiedzą o tym, że istnieją trzy rodzaje pomp ciepła. Najbardziej rozpowszechnioną instalacją jest ta, którą można zakwalifikować do typu powietrze-woda. Dolne źródło energii w tym przypadku to powietrze. Profesjonaliści zwracają uwagę na to, że zaletą tego rozwiązania jest łatwość montażu instalacji.

Można też wspomnieć o pewnej wadzie. Jest nią spadek obniżenia sprawności urządzenia w momencie, gdy temperatura na zewnątrz spada. Następny typ instalacji, która jest opisywana w tym artykule nosi nazwę woda-woda. Ciepło w tym przypadku jest pobierane z wód gruntowych. To oznacza konieczność wykonania studni w miejscu, które właściciel posesji wybrał na lokalizację pompy. Należy pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach konieczne jest postaranie się o zezwolenie na rozpoczęcie prac. Nie jest powiedziane, że będzie to konieczne. Czasem roboty mogą się rozpocząć bez okazania tego dokumentu. Mieszkasz w Węgrowie lub jego okolicach? Poszukujesz skutecznego sposobu na ogrzanie domu? Powinieneś zainteresować się tematem pompy ciepła.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy