Pompy ciepła powietrzne i gruntowe montaż Włodawa

Jak działa pompa ciepła

INSTALACJA POMP CIEPŁA WŁODAWA

Jak ogrzać dom? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców naszego kraju. Są wśród nich również osoby posiadające nieruchomości zlokalizowane we Włodawie i okolicach tego miasta. Obecnie niezwykle istotną kwestią jest ekologia. To temat numer jeden w mediach. Nie ma praktycznie dnia, w którym na jednym z popularnych portali internetowych nie ukazałby się artykuł dotyczący konieczności dbania o środowisko naturalne. Pompa ciepła, która może być zastosowana również do ogrzania domu stojącego we Włodawie lub jej okolicach to najbardziej ekologiczny z możliwych sposobów ogrzania wnętrza domu. Nie dziwi więc fakt, że coraz bardziej świadome w tym temacie polskie społeczeństwo chętnie stosuje to rozwiązanie. Wyróżniamy trzy rodzaje pomp ciepła. Najczęściej spotykaną instalacją jest ta typu powietrze-woda. Dolnym źródłem energii jest w tym przypadku powietrze. Specjaliści podkreślają, że zaletą tego rozwiązania jest łatwość montażu pompy. Jako wadę można wymienić spadek obniżenia sprawności urządzenia w sytuacji, gdy temperatura na zewnątrz spada. Kolejny typ instalacji opisywanej w tym artykule nosi fachową nazwę woda-woda. Ciepło jest pobierane z wód gruntowych. Konieczne jest wykonanie studni w miejscu wybranym przez właściciela posesji na lokalizację pompy. Trzeba przy tym pamiętać, że w pewnych przypadkach konieczne jest uzyskanie zezwolenia na rozpoczęcie robót. Należy wcześniej upewnić się, czy plan jest możliwy do wykonania bez posiadania odpowiedniego dokumentu. Studnia może być czerpna lub zrzutowa. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w sieci internetowej. Kolejny rodzaj pompy ciepła to instalacja gruntowa. Jak słusznie wskazuje na to nazwa, zasilana jest ciepłem pochodzącym z ziemi. W gruncie umieszcza się kolektory poziome lub pionowe. Pierwsze układane są dosyć płytko w gruncie. Drugie trzeba umieścić głęboko pod jego powierzchnią. Czasem jest to nawet kilkadziesiąt metrów. Jesteś mieszkańcem Włodawy lub jej bliskich okolic? Powinieneś zainteresować się możliwością ogrzania swojego domu dzięki pompie ciepła. Można starać się o uzyskanie dopłaty na taką inwestycję.

Pompy od "a" do "z"

Powietrzne pompy ciepła możemy podzielić na dwa typy, split i monoblok.

Split

Pompa Split podobnie jak pompa Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania C.W.U. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalne temperatury ogrzewania są identyczne jak w przypadku Monobloku, 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika w razie braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, eliminując główne źródło hałasu w budynku.

Monoblok

Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również służyć do podgrzewania C.W.U. Monoblok może być wykorzystany w nowych energochłonnych budynkach, jako samodzielne źródło ciepła. W budynkach starszych lub zmodernizowanych może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza ( przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni ). Z jednostki zewnętrznej, ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą do budynku.

Instalacja krok po kroku

1

Wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła

2

Raport

Otrzymujemy raport doboru

3

Decyzja

Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów

4

Audyt

Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy

5

Instalacja i start

Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Ankieta

Kliknij poniżej by wypełnić ankietę

Przejdź do ankiety

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Program skierowany jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Baza wiedzy