Pompy PCCO

Pompy PCCO

Pompy ciepła do ogrzewania domu

Pompa ciepła powietrze woda jest łatwa w zastosowaniu, ponieważ nie wymaga budowy kosztownego dolnego źródła ciepła jakim są np. sondy pionowe, albo kolektor poziomy w gruncie. Niski poziom hałasu z jednostki zewnętrznej pomp PCCO SPLIT pozwala na ich zabudowę nawet w zwartej zabudowie mieszkaniowej. Jednostka wewnętrzna dla pomp ciepła Hewalex jest przeznaczona do zabudowy na ścianie, a jej wymiary są zbliżone do standardowych wymiarów gazowych kotłów wiszących. Stąd też nie jest wymagana większa powierzchnia „kotłowni” dla zabudowy urządzeń systemu grzewczego.

 • Skarbonka

  Niskie koszty eksploatacji

PCCO SPLIT 6kW

PCCO SPLIT 6kW

 • moc nominalna 2,26-6,06 kW
 • Typ / Ilość sprężarek Twin Rotary Inwerter / 1
PCCO SPLIT 10kW

PCCO SPLIT 10kW

 • moc nominalna 4,33-10,10 kW
 • Typ / Ilość sprężarek Twin Rotary Inwerter / 1
PCCO SPLIT 13kW

PCCO SPLIT 13kW

 • moc nominalna 4,20-12,60 kW
 • Typ / Ilość sprężarek Twin Rotary Inwerter / 1
PCCO SPLIT 20kW

PCCO SPLIT 20kW

 • moc nominalna 8,66-20,20 kW
 • Typ / Ilość sprężarek Twin Rotary Inwerter / 2

Pompa ciepła powietrze-woda

W budynkach pozbawionych dostępu do sieci gazociągowej zachodzi problem wyboru rodzaju ogrzewania, a w zasadzie rodzaju źródła ciepła. Biorąc pod uwagę koszty paliw i energii, a także koszty eksploatacyjne bardzo interesującym rozwiązaniem może być pompa ciepła typu powietrze/woda. Może ona posłużyć nie tylko do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ale również do aktywnego chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim.

W ofercie firmy Hewalex znajdują się powietrzne pompy ciepła typoszeregu PCCO SPLIT, których budowa opiera się o zastosowanie dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostka zewnętrzna zawiera sprężarkę oraz parownik, gdzie powietrze oddaje ciepło nawet do temperatury -25°C. Jednostka wewnętrzna w budynku nie generuje już zwiększonego poziomu hałasu, ponieważ znajduje się w niej pompa obiegowa oraz skraplacz w którym czynnik chłodniczy oddaje ciepło do wody grzewczej. Przewody czynnika chłodniczego (R410 A) o małej średnicy ułatwiają połączenie jednostki zewnętrznej z wewnętrzną przez ścianę budynku.

Możliwości zastosowania

Pompy ciepła PCCO  mogą stanowić samodzielnie pracujące źródło ciepła w nowych budynkach energooszczędnych, a w budynkach modernizowanych współpracować z kotłem grzewczym w układzie tzw. ogrzewania hybrydowego. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -25°C. Maksymalna temperatura na zasilaniu  z pompy ciepła wynosi 55°C (do temperatury zewnętrznej 0°C) i 45°C (przy -25°C). Szczególnie zalecana jest współpraca pompy ciepła z systemem ogrzewania podłogowego (lub innego niskotemperaturowego płaszczyznowego). Do efektywnego podgrzewania wody użytkowej służą podgrzewacze wody serii OKC/HP o zwiększonej powierzchni wężownicy grzejnej. Dodatkowo pompy ciepła PCCO mogą pracować w trybie chłodzenia aktywnego schładzając wodę nawet do 7°C.

Potrzebujesz fachowej wyceny, czy doradztwa? Zadzwoń, Doradzimy!