System pomp ciepła

Pompy ciepła

Pompy ciepła

Sprzedajemy i montujemy sprawdzone rozwiązania do domów jednorodzinnych oraz budynków mieszkaniowych. Stosujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania urządzeń firmy Hewalex.

Pompy ciepła Hewalex to gwarancja bardzo długiej bezawaryjnej pracy oraz bardzo wysoka efektywność energetyczna do A+++.

Rodzaje pomp ciepła

W ofercie firmy Hewalex znajduje się kilka rodzajów pomp ciepła przeznaczonych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, podgrzewania wody basenowej, a także do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń w budynku. Zróżnicowanie oferowanych konstrukcji pozwala dostosować wybór urządzenia do oczekiwań technicznych i cenowych inwestora. Wpływ na cenę urządzenia będzie miał także wybrany sterownik (np. w typoszeregu PCWU), który przewiduje samodzielny tryb pracy lub też w połączeniu z kotłem grzewczym z zachowaniem komunikacji z jego sterownikiem.

Coraz częściej pompy ciepła zastępują tradycyjne źródła ciepła, jakimi są kotły grzewcze. W nowych budynkach mogą one nawet samodzielnie pokrywać całkowite potrzeby cieplne, a w budynkach modernizowanych współpracować z konwencjonalnym źródłem ciepła w tzw. układzie hybrydowym. Pompy typoszeregu PCCO SPLIT mogą pracować w trybie grzewczym nawet do temperatury zewnętrznej -25°C

Pompy ciepła powietrze/woda

Pompa ciepła powietrze/woda wykorzystuje energię cieplną pobraną z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku, odbiera z niego energię cieplną i przekazuje ją do obiegu grzewczego w budynku. Istnieją dwa podstawowe rodzaje pomp ciepła czyli pompa ciepła typu split i pompa ciepła typu monoblok. Pompa powietrze/woda pierwszego typu składa się z dwóch modułów, z których jeden jest instalowany wewnątrz, a drugi na zewnątrz budynku. Wewnętrzny moduł to skraplacz, elektryczny podgrzewacz wspomagający oraz pompa obiegowa c.o., a zewnętrzny - wentylator, parownik, sprężarka oraz zawór rozprężny. Pompa powietrze/woda drugiego typu to jeden moduł montowany na zewnątrz, a więc kompaktowe urządzenie, na które składa się sprężarka, wentylator, skraplacz, parownik, zawór rozprężny, pompa obiegowa i elektryczny podgrzewacz wspomagający. Dobór pompy ciepła powietrze/woda nie jest skomplikowany, ale chętnie służymy w tym zakresie fachową pomocą.

Efektywność pompy ciepła jest wyjątkowo duża, ale jej największą zaletą jest łatwy montaż i brak konieczności tworzenia specjalnej instalacji wkopywanej do gruntu, tym samym można je łatwo zainstalować nawet w już istniejących budynkach. Z kolei w nowych budynkach, szczególnie wyposażonych w system ogrzewania podłogowego, pompa ciepła powietrze/woda może być w pełni wydajnym i samodzielnym źródłem ciepła. To dlatego pompy ciepła w Lublinie cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

W okresie letnim pompa ciepła powietrze/woda PCCO SPLIT może dostarczać wodę lodową o temperaturze 7°C. Możliwe jest wówczas za pomocą klimakonwektorów stosowanie chłodzenia aktywnego budynku. Zastosowanie klimakonwektorów pozwala zastąpić zastosowanie grzejników i oddzielnej instalacji klimatyzacyjnej.

Jak widać pompa ciepła powietrze/woda i zasada działania nie są skomplikowane, dlatego jest to rozwiązanie efektywne i mało awaryjne.

Efektywność pompy ciepła

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych, dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej – powietrza, gruntu lub wody. Chwilowa efektywność pompy ciepła jest wyrażana współczynnikiem efektywności pompy ciepła COP. Jeśli współczynnik efektywności pompy ciepła wynosi przykładowo 5 to oznacza to, że na każdy 1 kW zużywanej energii elektrycznej przypada 5 kW wytwarzanego łącznie ciepła. Pompa ciepła powietrze/woda wykorzystuje więc 1 kW energii elektrycznej i 4 kW ciepła z otoczenia, aby wytworzyć w sumie 5 kW ciepła. Współczynnik efektywności pompy ciepła to nie jedyny parametr, który warto wziąć pod uwagę. Na opłacalność rozwiązania składa się też niski koszt eksploatacji, ale też aktualne koszty paliw i energii.

Pompy ciepła PCCO SPLIT przy atrakcyjnej cenie zakupu oferują wysoką efektywność pracy pompy ciepła, a także ponadstandardowe na rynku 5-letnie okresy gwarancyjne. Niektóre z modeli cechują się najwyższą klasą efektywności energetycznej A+++.

Fachowy dobór pompy ciepła powietrze/woda, profesjonalne doradztwo, najlepsze rozwiązania, różne rodzaje pomp ciepła oraz kompleksowa obsługa to coś co można znaleźć w ofercie naszej firmy z Lublina.

Korzyści dla Ciebie

  • Wysoka efektywność energetyczna: do A++
  • Standardowa gwarancja to aż 5 lat
  • Możliwość zdalnego nadzoru pracy przez internet
  • Bardzo niski poziom hałasu pracy instalacji
  • Szeroki wybór dodatkowego osprzętu
  • Możliwość współpracy z innymi instalacjami grzewczymi
  • Czysta, ekologiczna, odnawialna energia z korzyścią dla środowiska
  • Koszt wytworzenia ciepła już od 1,96 zł /300l wody
Ojciec z córką

Potrzebujesz fachowej wyceny, czy doradztwa? Zadzwoń, Doradzimy!