Panele fotowoltaiczne na dachu

Fotowoltaika

Fotowoltaika - panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne (PV) pozwalają wytwarzać lokalnie energię elektryczną dzięki bezpośredniemu wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego. Są one częścią instalacji fotowoltaicznej, w której znajdują się jeszcze inne komponenty, w tym uznawany za „serce” układu – inwerter. Instalacje fotowoltaiczne oferowane są przez firmę Hewalex jako kompleksowe rozwiązanie zawierające wszystkie niezbędne elementy do jej zabudowy.

Kompletne instalacje odpowiednie dla Twoich potrzeb

Fotowoltaika w Lublinie zyskuje dużą popularność ze względu na to, że jej wykorzystanie niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród nich jest niezależność energetyczna i znaczne oszczędności, nie mówiąc już o ekologii czy bezobsługowym działaniu instalacji fotowoltaicznych, które montujemy w Lublinie. Fotowoltaika pozwala na szerokie zastosowanie i pozwala na dostosowanie systemu do potrzeb. Dlatego z tej metody wytwarzania energii korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i komercyjni.

Inwestycja w fotowoltaikę szybko się zwraca, o czym przekonało się już wielu naszych klientów, którzy posiadają instalacje fotowoltaiczne w Lublinie i nie tylko.

 • Wstążka

  Długie okresy gwarancji

 • Skarbonka

  Niskie koszty eksploatacji

 • Stoper

  Szybka instalacja

 • Urządzenia bezprzewodowe

  Łatwy nadzór i obsługa

 • Słońce

  Ekologiczna energia elektryczna

Moc panelu fotowoltaicznego

Należy pamiętać, że moc szczytowa, którą wytwarzają panele fotowoltaiczne czy też cała instalacja fotowoltaiczna, jest zgodnie z definicją uzyskiwana w warunkach testowych tzw. STC (promieniowanie słoneczne 1000 W/m2, temperatura otoczenia 25°C). Rozwiązania oferowane przez firmę Hewalex umożliwiają przewymiarowanie mocy nominalnej instalacji fotowoltaicznej przez zwiększenie liczby paneli fotowoltaicznych. Oferowane inwertery pozwalają nawet na 20-procentowe przewymiarowanie mocy nominalnej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu zakładana moc instalacji będzie uzyskiwana w rzeczywistych warunkach pracy, a zwiększone obciążenie inwertera będzie sprzyjać uzyskiwaniu przez niego maksymalnej sprawności pracy.

Dobór instalacji fotowoltaicznej

Dobór instalacji PV powinien uwzględniać przede wszystkim bilans rocznego i dziennego zużycia energii elektrycznej w budynku. Ilość wytwarzanej w ciągu roku energii elektrycznej nie powinna być większa niż ilość zużywanej w tym czasie energii. Efekt ekonomiczny zastosowania instalacji fotowoltaicznej będzie tym korzystniejszy im więcej energii będzie zużywanej w budynku na bieżąco. Dobór instalacji może być wykonany na drodze konsultacji ze specjalistą w Lublinie, ekspertem dla którego fotowoltaika nie ma tajemnic, ale także można skorzystać z kalkulatora online, jaki firma Hewalex udostępnia na swojej stronie internetowej.

Panele fotowoltaiczne na dachu
Hewalex logo
JA SOLAR 315

JA SOLAR 315

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

 • Aby inwestycja była opłacalna warto skorzystać z naszej pomocy. Postaramy się, aby wielkość systemu, a tym samym koszt instalacji fotowoltaicznej był adekwatny do możliwości finansowych, potrzeb i oczekiwań. Zapewniamy też fachowy montaż, właściwe podłączenie do sieci i doskonałej jakości komponenty, dzięki którym panele fotowoltaiczne będą pracować wydajnie, a cena okaże się rozsądna.

Montaż paneli fotowoltaicznych

Wieloletnie doświadczenie w zakresie tworzenia instalacji do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych pozwala nam zapewniać kompleksowe usługi, takie jak montaż paneli fotowoltaicznych. Wykonane przez naszych specjalistów prace obejmujące montaż instalacji fotowoltaicznej w Lublinie i okolicach, cieszą się dobrą opinią zadowolonych klientów. Profesjonalny montaż fotowoltaiki przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej i zapewnia niezawodne działanie instalacji przez długie lata, co jest gwarancją szybkiego zwrotu inwestycji.

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu

Przeprowadzając montaż fotowoltaiki możemy wykonać montaż paneli fotowoltaicznych na dachach ukośnych i płaskich, a także na gruncie, a nawet na elewacji budynku. Koszt montażu paneli fotowoltaicznych w tym wypadku zależy nie tylko od wielkości instalacji, ale też od miejsca jej usytuowania. Nasi specjaliści służą doradztwem w zakresie wyboru miejsca do instalacji paneli, tak aby system był maksymalnie wydajny.

Montaż fotowoltaiki to także połączenie niezbędnych przewodów oraz instalacja niezbędnego osprzętu. Dlatego zapewniamy kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznej w Lublinie i nie tylko. Fachowy montaż fotowoltaiki to gwarancja niezawodności przez kilkadziesiąt lat. Dlatego koszt montażu paneli fotowoltaicznych nie powinien być głównym kryterium przy wyborze monterów, lecz doświadczenie i umiejętności w zakresie montażu ogniw fotowoltaicznych i całych instalacji. Niemniej jednak zapewniamy niewielki  koszt montażu paneli fotowoltaicznych, które zostały zakupione u nas.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Lublinie

Montaż paneli fotowoltaicznych w Lublinie to nasza specjalność, dlatego nie tylko przeprowadzamy fachowe prace, ale też doradzamy jak prawidłowo usytuować panele tak, by instalacja działała maksymalnie wydajnie i tym samym, by jej zastosowanie było opłacalne. Nasi monterzy przeprowadzając montaż ogniw fotowoltaicznych ustawiają panele tak, by absorbowały jak najwięcej promieniowania słonecznego. Ponadto dbamy, by montaż paneli fotowoltaicznych został przeprowadzony tak, aby instalacja nie była podatna na uszkodzenia przez opady atmosferyczne czy działanie wiatru

Potrzebujesz fachowej wyceny, czy doradztwa? Zadzwoń, Doradzimy!