Ładowarki do samochodów elektrycznych Chełm

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Chełm – montaż i sprzedaż

Szukasz wysokiej jakości, profesjonalnych ładowarek samochodowych w Chełmie? Koniecznie sprawdź ofertę www.freesun.pl! Ładowarki samochodowe to urządzenia, które umożliwiają ładowanie akumulatorów samochodu z gniazdka elektrycznego. Może to sprawdzić się w sytuacjach, gdy dojdzie do rozładowania akumulatora i istnieje potrzeba, by szybko go naładować. Na rynku występuje kilka rodzajów ładowarek samochodowych, które można dobrać w zależności od własnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Jaką ładowarkę warto wybrać? Dysponujemy dwoma rodzajami ładowarek do auta: AC z prądem zmiennym i DC z prądem stałym. Ładowarki AC z prądem zmiennym cechują się tym, że wykorzystują napięcie 230V (są to jednofazowe ładowarki), wykorzystują 400V (trójfazowe), mają moc ładowarek od 2 do 13kW (bez zabezpieczenia EVSE) oraz maksymalne natężenie 16A, a moc ładowarek wynosi 7-22kW (z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniem 32. Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, jest możliwość całkowitego naładowania samochodu, co zajmuje od 2 do 8 godzin. Drugi typ ładowarek korzysta z napięcia 400-800W, a moc ładowania zaczyna się od 50kW. W Polsce maksymalna zatwierdzona moc ładowarki DC to 150 kW, a natężenie od 300 do 500A. Wymagany jest transformator sieciowy. Ładowarka DC umożliwia naładowanie pojazdu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Urządzenia te są jednak bardzo drogie w utrzymaniu. Miesięczna opłata u dostawcy wynosi około 3000 zł. Ze względu na wysokie koszty i wysokie wymagania nie jest łatwo ich znaleźć w naszym kraju. Chcesz wiedzieć więcej o ładowarkach samochodowych w Chełmie? Śmiało możesz się z nami skontaktować!

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe