Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Sandomierz

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Sandomierz – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Na polskich drogach pojawia się coraz więcej samochodów elektrycznych. Ich liczba będzie się stale zwiększać. Warto więc nieco bliżej zapoznać się z tematem, który za chwilę będzie dotyczył każdego z nas. Powinni o tym pomyśleć również mieszkańcy Sandomierza i okolic tego miasta. Warto wiedzieć o tym, że samochód elektryczny można doładować dzięki specjalnej stacji. Jest to urządzenie, które z całą pewnością można nazwać bezpiecznym dla otoczenia. Nie istnieje tutaj ryzyko emisji substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. Stacja ładowania do samochodu to produkt w pełni ekologiczny. Wyróżniamy dwa rodzaje tych urządzeń. Pierwsze z nich nazywane jest domowym. Korzystają z niego osoby zamieszkujące wspólnie jedno lokum. Jest to stacja wisząca nazywana też wallboxem. Wyposażona jest w tylko jedno gniazdo. To w zupełności wystarczy, jeżeli ładowany ma być tylko jeden pojazd. Można podłączyć go do stacji na całą noc. Czasem stosuje się to rozwiązanie również w firmach, w których pracownicy zostawiają swoje samochody na parkingu na wiele godzin. W przypadku publicznej stacji ładowania, która nazywana jest też komercyjną, mamy do czynienia z urządzeniem o dużej mocy, dzięki czemu auto może być podłączone do niego przez krótszy czas. Jest też tutaj wiele gniazdek. Ma to duże znaczenie. Taka stacja montowana jest na parkingach znajdujących się obok galerii handlowych oraz m.in. obok wjazdów na drogi szybkiego ruchu. Może się zdarzyć, że wielu kierowców będzie chciało podłączyć należący do nich pojazd do stacji ładowania w tym samym czasie. Nie byłoby to możliwe, gdyby urządzenie miało tylko jedno gniazdo. Mieszkasz w Sandomierzu lub okolicach tego miasta? Powinieneś zainteresować się ofertą naszej firmy. Znajdziesz w niej m.in. stacje ładowania do samochodu elektrycznego.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN SANDOMIERZ

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe