Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Świdnik

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Świdnik – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody o napędzie elektrycznym powoli stają się codziennością na polskich drogach. Na pewno nie jest to już zjawisko znane tylko z filmów i seriali, których akcja rozgrywa się w przyszłości. Wydaje się, że nie ma już odwrotu od tego kierunku w motoryzacji. To oznacza, że temat pojazdów elektrycznych dotyczy nas wszystkich, również mieszkańców Świdnika. Jeżeli dla kogoś jest to wciąż nowość, powinien uzupełnić braki w wiedzy. Z pewnością przyda mu się ona już wkrótce. Jeżeli jesteś już właścicielem samochodu elektrycznego, musisz zapewnić sobie dostęp do stacji ładowania. Bez tego niemożliwe będzie wyruszenie w drogę. Tego rodzaju urządzenia dzielimy na dwie grupy. Pierwsza to sprzęt używany we własnym przydomowym garażu. Auto można podłączyć na całą noc. Najczęściej spotykanym modelem jest wallbox. To wisząca stacja ładowania do samochodu. Posiada tylko jedno gniazdo. Drugi rodzaj tego sprzętu elektronicznego to stacja publiczna. Jak słusznie wskazuje na to nazwa, urządzenie jest montowane w miejscach, gdzie jednocześnie znajduje się wiele pojazdów. Może to być np. parking położony obok centrum handlowego lub stadionu. Taka stacja ładowania do samochodu posiada wiele gniazdek. Dzięki temu w tym samym momencie może z niej korzystać wielu kierowców. Cechą charakterystyczną jest też jej duża moc. To oznacza, że ładowanie trwa krócej, niż w przypadku domowej wersji stacji. Mieszkasz w Świdniku i zainteresował Cię ten temat? Więcej informacji znajdziesz w sieci internetowej. Odwiedź portale motoryzacyjne oraz te, które zajmują się ekologią. Auta o napędzie elektrycznym powstały właśnie w wyniku troski o stan środowiska naturalnego.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN ŚWIDNIK

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe