Ładowarki do samochodów elektrycznych Zamość

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Zamość – montaż i sprzedaż

Szukasz profesjonalnych ładowarek samochodowych w Zamościu? Ładowarki samochodowe to urządzenia, które pozwalają na ładowanie akumulatora samochodu z gniazdka elektrycznego. Może to być przydatne w sytuacjach, gdy akumulator samochodu jest rozładowany i trzeba go szybko naładować. Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów ładowarek samochodowych, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią do swoich potrzeb. Na jaką ładowarkę się zdecydować? Oferujemy dwie grupy ładowarek do auta: AC z prądem zmiennym i DC z prądem stałym. Te pierwsze charakteryzują się tym, że stosują napięcie 230V, są to ładowarki jednofazowe), wykorzystują 400V (są trójfazowe), mają moc ładowarek od 2 do 13kW (bez zabezpieczenia EVSE) i maksymalne natężenie 16A, a także mają moc ładowarek 7-22kW (z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniem 32. Przy wykorzystaniu najmocniejszej ładowarki trójfazowej o maksymalnej mocy można w pełni naładować samochód (w czasie do 2 do 8 godzin). Te drugie ładowarki wykorzystują napięcie 400-800W, ich moc ładowania rozpoczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC, które są dopuszczone do użytku, wynosi 150kW, natężenie od 300 do 500A. Wymagana jest instalacja transformatora sieciowego. Ładowarki DC umożliwiają ładowanie samochodu w okresie od 15 minut do 2 godzin. Należy jednak wspomnieć, że są to bardzo drogie urządzenia i kosztowne w utrzymaniu. Opłata za miesiąc u dostawcy to ok 3000 zł). Z uwagi na ich koszt i duże wymagania nie jest łatwo je spotkać w naszym kraju. Chcesz poznać więcej szczegółów na temat oferty ładowarki samochodowe Zamość? Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe