Fotowoltaika – instalacja dla PRO-MEN w Zemborzycach Tereszyńskich

 • Moc instalacji
  9,52 kW
 • Rodzaj paneli
  JA Solar 340
 • Inwerter
  Solis 3p10k-4g
 • Montaż
  Montaż paneli wschód-zachód (pokrycie dachowe-blacha trapezowa)

Realizacja instalacji fotowoltaicznej  w Zemborzycach Tereszyńskich

Z przyjemnością prezentujemy realizację założenia instalacji fotowoltaicznej dla firmy PRO-MEN. Podjęliśmy się wyzwania z zaangażowaniem, dążąc do dostarczenia jak najlepszych rozwiązań.

Cel projektu:

Nasze zadanie polegało na zaprojektowaniu, zainstalowaniu i uruchomieniu instalacji solarnych dla firmy PRO-MEN. Celem było wygenerowanie oszczędności na rachunkach za prąd, ale także zmniejszenie emisji CO2 oraz zwiększenie niezależności energetycznej.

Przebieg prac:

Konsultacja i analiza: Rozpoczęliśmy od dokładnej analizy potrzeb firmy PRO-MEN oraz lokalnych warunków. Na podstawie tych informacji zaproponowaliśmy odpowiednie rozwiązanie.

Projekt: Nasz zespół inżynierów przygotował indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej, uwzględniając oczekiwania i budżet firmy.

Montaż: Zajęliśmy się profesjonalnym montażem wszystkich komponentów, zapewniając szybki i bezproblemowy proces instalacji.

Serwis: Po zakończeniu instalacji firma otrzymała serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Efekty realizacji:

Na połaciach dachu skierowanych na wschód i zachód zamontowaliśmy instalację 28 modułów fotowoltaicznych JA Solar 340  o łącznej mocy 9,52kWp. Instalacje skierowane na te kierunki wcale nie muszą tracić na wydajności. Aby do tego nie doszło, podpięliśmy panele szeregowo pod dwa łańcuchy HPPT1 i HPPT2, a nie jeden wspólny. Użyliśmy inwerter Solis 3p10k-4g cechujący się: wysoką sprawnością, możliwością zdalnego monitoringu instalacji przez Wi-Fi, niezawodną i cichą pracą dzięki chłodzeniu konwekcyjnemu oraz odpornością na trudne warunki pracy, co umożliwiło także montaż na zewnątrz budynku. Oprócz tego zaproponowaliśmy wielopoziomową ochronę w standardzie, 10 lat gwarancji oraz zabezpieczenie AFCI aktywnie zmniejszające ryzyko pożaru.

Inne realizacje

Wilczopole
2023 r.

Wojcieszków
2023 r.

Konopnica
2023 r.

Wilczopole
2023 r.