Fotowoltaika Garwolin dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE GARWOLIN – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

Zalety korzystania z paneli fotowoltaicznych 

 

Generowanie oszczędności

Cena energii elektrycznej nigdy nie rosła tak szybko. To spore obciążenie dla domowego budżetu. W przypadku instalacji fotowoltaiki obniżamy nasz rachunek niemal do zera. Istnieje również możliwość odliczenia kosztów od podatku dochodowego.

Znaczne oszczędności wynikające z obniżonych rachunków za prąd przyczyniają się nie tylko do szybkiego zwrotu zainwestowanego kapitału. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania (Mój Prąd, Agroenergia).

Niezależność od dostawy prądu

Dzięki instalacji fotowoltaicznej staniesz się niezależnym dostawcą energii elektrycznej. Magazynowanie nadwyżki energii umożliwia korzystanie z prądu przez 24 godziny na dobę.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Skuteczna ochrona przed nieustannie rosnącymi cenami energii

Panele fotowoltaiczne to główny element systemu fotowoltaiki. Składają się z kilku ogniw słonecznych, które przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną.

Energia powstaje wówczas, gdy fotony światła słonecznego zderzają się z elektronami w ogniwach słonecznych. Prąd stały jest generowany z różnicy napięć elektrycznych, a następnie przesyłany do falownika. Ze względu na technologię produkcji paneli fotowoltaicznych dzielimy je na polikrystaliczne i monokrystaliczne.

Prawidłowo dobrana i zamontowana konstrukcja umożliwia bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie instalacji przez kilkadziesiąt lat. Dzięki różnym opcjom montażu konstrukcje instalacyjne można podzielić na naziemne i dachowe.

Konstrukcja zlokalizowana na skośnym dachu

Rodzaj konstrukcji zależy od konkretnego pokrycia dachowego. System mocowania jest złożony z takich elementów, jak aluminiowe szyny przytwierdzone do dachu. Do umocowanej konstrukcji montuje się panele za pomocą specjalnych zacisków, a następnie przykręca się je śrubami.

Konstrukcja umocowana na dachu płaskim

Najczęściej wykorzystywane są konstrukcje balastowe, niewymagające ingerencji w dach. Z uwagi na spore obciążenie zaleca się sprawdzić dach pod względem wytrzymałości. Wykorzystanie takiego rozwiązania sprawia, że panele można zlokalizować w najlepszym kierunku i pod właściwym kątem.

Konstrukcja zlokalizowana na gruncie

Panele na konstrukcji na gruncie są umieszczane zarówno w pionie, jak i poziomie, a co więcej w kilku rzędach. Może to zabezpieczyć przed zacienieniem, przez rosnące rośliny, a co więcej w dużym stopniu przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy